۱۳۹۰/۶/۲۱
كتابخانه مركزي مشهد كه اكنون شهداي هفتم تير نام گرفته، از جمله پروژه‌هاي نيمه‌تمام پايتخت معنوي ايران مي‌باشد كه افتتاح آن در باور هيچ يك از مشهدي‌ها نمي‌گنجد. چرا كه، پس از 15سال مسئولان امر، همواره از افتتاح بخش كوچكي از اين كتابخانه خبر مي‌دهند كه البته اين خبر نيز از فروردين‌ماه سال جاري تاكنون چند بار از سوي متوليان امر اعلام شده، اما از اجرايي شدن آن خبري نيست.

ثبت‌نام 100 نفر در كتابخانه مركزي مشهد
در ابن‌رابطه مديركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي استان اظهار مي‌دارد: از ابتداي هفته جاري، عضوگيري اعضا در كتابخانه مركزي مشهد آغاز شده است.
نجمه خدادادي در گفتگو با خبرنگار شهرآرا، مي‌افزايد: تاكنون 100 نفر از اهالي منطقه آب و برق در اين كتابخانه ثبت‌نام نموده‌اند.
وي با اشاره به اينكه، اعضا از شنبه هفته آينده مي‌توانند از فضاي اين كتابخانه استفاده نمايند، تصريح مي‌كند: در حال حاضر 5هزار جلد كتاب در اين كتابخانه كه به نام شهداي هفتم تير تغيير نام داده، موجود مي‌باشد.
وی راه‌اندازی بخشی از کتابخانه مرکزی با 5 هزار جلد کتاب را اولین گام برای حداقل 6هزار مورد عضوگیری در آينده نه‌چندان دور ذکر كرده و مي‌گويد: با فعال‌سازی کافی‌نت کتابخانه، امکان حضور جوانان و نوجوانان در این مرکز فراهم خواهد شد.
وي مي‌افزايد: با توجه به استقبال عمومي شهروندان و از سوي ديگر نيز، محدوديت فضا در كتابخانه شهداي هفتم تير، تاكنون اعلام عمومي جهت عضوگيري نداشته‌ايم.
آغاز فعاليت سازمان نوسازي مدارس در بهسازي كتابخانه هفت تير
خدادادي در ادامه از آغاز فعاليت‌ بهسازي سازمان نوسازي مدارس در كتابخانه هفتم تير خبر داده و مي‌گويد: يك ماه است كه عمليات بهسازي كتابخانه مركزي آغاز شده است.
به گفته وي، در مرحله نخست، بهسازي توسعه مخزن كتاب، اصلاح كف ساختمان و احداث پاركينگ در دستور كار قرار گرفته است.
وي با اشاره به اينكه، با تغییر پیمانکار و اختصاص بودجه‌های تازه، امکان تسریع در آماده سازی این کتابخانه مهیا شده است، مي‌گويد: اميدواريم این فضای موثرفرهنگی به‌زودی درعرصه ارائه خدمات به شهروندان فعال شود.
افتتاح نخستين كتابخانه ديجيتال استان در مشهد
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه از افتتاح نخستين كتابخانه ديجيتال استان در مشهد خبر داده و مي‌گويد: اين مركز در مجاورت كتابخانه طبرسي شكل گرفته است.
خدادادي با اشاره به اينكه ضرورت ایجادانگیزه کتابخوانی در بین شهروندان و بهره‌وری از امکانات جدید برای ارائه خدمات در این بخش، متولیان امر رامتقاعد کرده است تا نسبت به تاسيس کتابخانه الکترونیک استان اقدام نمايند، مي‌گويد: این کتابخانه شامل کتابخانه گویا، همراه، هوشمند، دیجیتال و شبکه اجتماعی کتابداران استان است که به زودی محقق می‌شود.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان مي‌كند: تعداد اعضا در كتابخانه ديجيتال مشهد محدوديتي ندارد و افراد مي‌توانند جهت عضو شدن به اين كتابخانه مراجعه كنند.
وی همچنين با اشاره به فعالیت 164 باب کتابخانه در استان از رشد 5/1درصدی فضای کالبدی این مراکز فرهنگی طی یک سال اخیر خبر داد.
زهره الوندي


امتیاز :
 
بازديد : ۳۹۴ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: مدیر فرهنگسرای بهشت مشهد از اجرایی شدن بیش از ۵۰ درصد ازساخت سازه‌ نخستین پارک مفاخر کشور خبر داد.
به گزارش شهرآرا، مجتبی مجد با بیان این مطلب افزود: این پارک با هدف معرفی مفاخر و تاریخ آداب و رسوم شهر مشهدایجاد می‌شود. وی ادامه داد: این پارک شامل6 بخش بوده که در هر بخش سعی شده به هویت شهر وآداب رسوم و مفاخر مشهد پرداخته شود.
مجد تصریح کرد: بازارچه سنتی مشهد قدیم، تصاویری از مشهد قدیم و آداب و رسوم مشهد در 8تابلو و وقايع تاریخی به خصوص اتفاقات انقلاب درمشهد بخش‌های ويژه در این پارک مي‌باشند.
وی افزود: از دیگر قسمت‌های این پارک کوچه باغ شاهنامه است که در آن هفت‌خوان رستم به تصویر کشیده خواهد شد.
مدیر فرهنگسرای بهشت مشهد تصریح کرد: پرداختن به شهداي انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و بررسی زندگی مبارزان یکی دیگر از اهداف این طرح می‌باشد که با عنوان منظومه عشق در این طرح ارائه خواهد شد.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۵۲ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: سرپرست جهاد دانشگاهي مشهد گفت: پژوهشكده سلول درماني مشهد به‌زودي به همت جهاد دانشگاهي مشهد راه‌اندازي خواهد شد.
دكتر مجيد غيورمبرهن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بيان مطلب فوق، اظهار داشت:طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، سلول درماني بيماري‌هاي قلبي و زخم‌هاي ديابتي از جمله مهم‌ترين فعاليت‌هاي اين مركز در شهر مشهد خواهد بود.
وي خاطرنشان كرد: اميدواريم كه با راه‌اندازي هر چه سريع‌تر مركز سلول درماني كلانشهر مشهد بتوانيم، پژوهش‌هاي خود را به مرحله اجرايي برسانيم.
سرپرست جهاد دانشگاهي مشهد همچنين تصريح كرد: تلاش مي‌كنيم با همكاري و حمايت پژوهشگاه رويان و دانشگاه علوم پزشكي مشهد با توجه به پتانسيل‌هاي موجود در جهاد دانشگاهي، اين مركز به‌زودي افتتاح شود.
وي گفت: مشهد ظرفيت‌هاي علمي براي درخشش در سلول‌هاي درماني را دارد.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۹۳ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: قائم‌مقام سازمان صداوسيما با بيان اينکه بسياري از سوژه‌هاي رسانه در استان‌هاست، گفت: بسياري از مشکلات و معضلات استاني را مي‌توان در شبکه‌هاي استاني، به دليل شناخت اين شبکه‌ها از شرايط اقليمي، منطقه‌اي، قومي و زباني با ساخت برنامه‌هاي متنوع حل کرد.
به گزارش شهرآرا،‌ حجت‌الاسلام والمسلمين سيدرمضان موسوي مقدم در نشست تخصصي مديران صداوسيماي استان‌ها در مشهد،با اشاره به اينکه، در ماه مبارک رمضان امسال سريال‌هايي با دستمايه‌هاي کشف و شهود و عرفان توليد و پخش شد و اين شروع، حرکتي در زمينه توليد آثار دراماتيک با مضامين عرفان شرقي است، افزود: مراکز استان‌ها ظرفيت دارند که لايه‌هاي جديدي از اين آموزه‌هاي ديني را به ظهور برسانند.
حسن تقدس‌نژاد، معاون اداري و مالي سازمان صداوسيما نيز در ادامه اين جلسه گفت: تأسيس شبکه‌هاي جديد همچون شبکه «شما» باعث ايجاد رقابت سازنده در توليد مي‌شود.
در ادامه حسن خجسته، معاون برنامه‌ريزي و نظارت سازمان صداوسيما نيز ‌، ‌اظهارداشت: هيچ زماني دشمن با اين امکانات براي جنگ رسانه‌اي در برابر کشورمان صف آرايي نکرده بود؛ دشمن بعد از جنگ تحميلي، نگران توسعه انديشه اسلامي ايران در ساير کشورهاي جهان شد و براي جلوگيري از آن به توسعه شبکه‌هاي ماهواره‌اي پرداخت.
همچنين صوفي ، معاون صداي سازمان صداوسيما با اشاره به اينکه سياست ما در راديو توسعه کمي در کنار توسعه کيفي است،گفت: تا آخر امسال سه شبکه راديويي راه‌اندازي خواهد شد و تا دو سال آينده تعداد شبکه‌هاي راديويي از 20 به 30 شبکه افزايش خواهد يافت.
در اين نشست حجت‌الاسلام والمسلمين نهاوندي، مديرکل صداوسيماي مرکز استان نيز گفت: شبکه استاني خراسان رضوي هم‌اکنون با 21هزار ساعت توليد و پخش برنامه در بخش‌هاي صدا، سيما، خبر و برون مرزي، تحول در توليد و شکوفايي در محتوا را براي ارتقاي برنامه‌ها و رضايت مخاطبان در دستور کار خود قرار داده است.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۲۱ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
رسیدگی به پرونده دو شغله بودن در آموزش و پرورش استان؛ در پی وصول اعلامیه‏ای مبنی بر دو شغله بودن يكي از مسئولان ‌آموزش و پرورش استان، مراتب توسط اداره‌کل بازرسی خراسان رضوی مورد پیگیری قرار گرفت و فرد خاطی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری اداره‌کل مزبور معرفی گردید.
تاكيد بر كارآفريني در پارک علم و فن‌آوری خراسان؛ نياوند، معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی در بازديد از پارک علم و فن‌آوری خراسان، گفت: در اين مركز بايد کارآفرینی اتفاق بیفتد؛ چرا که خلاقیت و نوآوری منجر به تولید و خلق و در نهایت کارآفرینی‌می‌شود.
8 هزار نفر در طرح رحمت کارگری خراسان رضوی آموزش می‌بینند؛ عبدا... ابراهیمی، مسئول آموزش تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از اجرای طرح ملی رحمت کارگری و آموزش 8هزار نفر از کارگران استان در این طرح خبر داد. اين طرح در راستای تقویت و تعالی فرهنگ و تعمیق باورهای دینی برگزار می‌شود.
یادواره شهدای عملیات رمضان در مشهد برگزار شد؛ یادواره شهدای عملیات رمضان با حضور جمعی از سرداران، جانبازان و آزادگان دفاع مقدس در خیمه‌الحسین مشهد برگزارشد.
آغاز دومين اردوي زيارتي نوجوانان لبناني در مشهد؛ دومین اردوی زیارتی نوجوانان، ویژه پسران لبنانی در مشهد کار خود را آغاز کرد. در این اردو که سه روز به طول می‌انجامد، نوجوانان لبنانی ضمن زیارت حرم مطهر امام رضا(ع)، از برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بهره مي‌گيرند.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۷۲ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
سخنگوی وزارت امور خارجه و رئيس ديپلماسي عمومي كشور، شهر مشهد را به واسطه وجود مضجع شريف امام رضا(ع) مايه بركت كشور و بزرگ‌ترين جاذبه براي كشورهاي جهان اسلام دانست.

به گزارش شهرآرا، رامين مهمانپرست روز گذشته در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: بسياري از كشورها تمايل دارند ايران اسلامي به ويژه مشهد را كه داراي ويژگي هاي خاص است، از نزديك ببينند كه در اين راستا دستگاه ديپلماسي تلاش خود را براي تسهيل در رفت و آمد كشورهاي دوست در زمينه هاي مختلف خواهد كرد.
وي با اشاره به ظرفیت های دیپلماتیک مشهد، افزود: جمهوري اسلامي ايران الگوي موفقي براي همه كشورهاي منطقه محسوب مي شود.
سخنگوي وزارت امور خارجه همچنين با اشاره به فشارهاي بين المللي عليه كشور كه در طول 32 سال پس از انقلاب صورت گرفت،عنوان كرد:‌ ترس از روحيه استقلال طلبي مردم ايران، سرايت آن به مردم ساير كشورهاي منطقه، قطع وابستگي آنان و نزديك شدن به استقلال واقعي، از دلايل افزايش فشارهاي كشورهاي غربي و آمريكا بر كشور ما مي باشد.
مهمانپرست تشديد فشارها عليه كشور را كلكسيوني از فتنه ها دانست و تصريح كرد: توطئه افكني، ترور شخصيت هاي فكري و سياسي، شكل گيري جنگ تحميلي، از بين بردن زيرساخت‌هاي اقتصادي كشور، انزواي سياسي، فشارهاي سياسي و تحريم‌هاي اقتصادي نشانگر اوج فشار براي به زانو درآوردن كشور بود تا كشورهاي منطقه و تحت ظلم، تمايلي به انقلاب و استقلال طلبي پيدا نكنند . البته هوشياري و تدابير امام راحل و مقام معظم رهبري، اعتقاد مردم به ولايت فقيه و مقاومت آنان باعث شكست جريان توطئه هاي آنان شد.
وي ادامه داد: موفقيت روزافزون ايران در عرصه بين المللي تاثير زيادي بر مردم منطقه گذاشته است؛ به طوري كه آنان استقلال يابي خود را در نتيجه مقاومت در مقابل كشورهاي استكباري دانسته و از هويت خود در مقابل غرب دفاع خواهند كرد.
دستيار وزير كشور همچنين اولويت بخشي كشورهاي استقلال طلب را در حال حاضر، تامين منافع كشور و ملت خود و جايگزيني آن با منافع صهيونيست و غربيان اعلام كرد و با اعتقاد راسخ، اظهار داشت: وقوع انقلاب‌هاي مردمي در كشورهاي منطقه متاثر از انقلاب اسلامي و مقاومت مردم ايران است.
مهمانپرست منحرف كردن انقلاب هاي مردمي را برنامه طراحي شده از سوي غرب بيان كرد و افزود: با توجه به اينكه هرچه استقلال كشورهاي منطقه بيشتر شود، حاكميت غرب بر آنان كمتر خواهد شد. متوقف كردن انقلاب هاي مردمي براي جلوگيري از سرايت آن به ساير كشورها، كند كردن روند آن، ايجاد جريان هاي به ظاهر مردمي و انحرافي و در نهايت تاثيرگذاري در سيستم دولت آنان را از سياست هاي دولت هاي غربي مي باشد.
وي درباره تعاملات ديپلماسي با ساير كشورها چون روسيه و كشورهاي آمريكاي لاتين نيز اظهار كرد: موقعيت كشور روسيه طلب مي كرد در زمينه هاي مختلفي به رايزني با آنان بپردازيم؛ چرا كه تعامل كشور در خصوص موضوعات موجود در منطقه و موضوعات بين المللي با اين كشور بي شك موثر است.
وي خاطر نشان كرد: ظرفيت هاي فراواني نيز در آمريكاي لاتين وجود دارد كه زمينه همكاري هاي سياسي و اقتصادي را براي دو كشور ايجاد مي كند.
وي در ادامه با بيان اينكه ما، مخالف دخالت نظامي كشورها در مسائل داخلي كشورهاي منطقه هستيم؛ چراكه تجربه تلخي از حضور آن ها را به ياد داريم، افزود: مسلما اين كشورها به دنبال منافع خود مي باشند و نه تنها به دنبال حفظ حقوق بشر نبوده ، بلكه آنچه برايشان اهميت ندارد،جان مردم آن است.
فاطمه محمدزاده


امتیاز :
 
بازديد : ۵۰۵ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر- حسين بيات: دومین جشنواره فیلم کوتاه بسیج با عنوان «سکانس بیداری» به همت سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی اوایل آبان‏ماه در مشهد برگزار می‏شود.به گزارش شهرآرا، مسئول سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی صبح دیروز در جمع اصحاب رسانه با بیان این مطلب و اعلام فراخوان جشنواره گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‏اند که در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی آن است که هنر را تمام عیار با قالبی مناسب به میدان آورد تا تاثیرگذار شود. به همین منظور سازمان بسیـج هنرمندان به منظور رشد و شکوفــایی استعداد هنـری بسیجیان، شناسایی نخبگان هنری، ایجاد رقابت سالم و سازنده در بین هنرمندان فیلمساز بسیـجی، برای خـلق آثار برجسته و شاخص، دومین جشنواره فیلم کوتاه بسیج را برگزا‏ر می‏کند.
سرهنگ پاسدار سیدجواد کمالی افزود: در طول تاریخ، هنر به عنوان موثرترین و رساترین وسیله در انتقال فرهنگ و اندیشه بوده و از آن در تحمیل عقاید و خواست‏های یک ملت بر ملت‏هـای دیگر بسیار استفاده شده است، حضور گسترده، پرشور و فعال بسیجیـان در عرصه‏های فرهنگی و هنری کشور، باعث مـی‏گردد تا با ارائه الگوهای ارزشمند و اصیل بسته‏های مناسب را جهت رشد و شکوفایی فرهنگ و ارزش اســلامی و ملی ایجاد نموده و در تعامل با هجمه‏های فرهنگ‌های بیگانه، از گسترش آن جلوگیری نماییم.
وی ادامه داد: در واقع این جشنواره برای معرفی نمایندگان استان در سه بخش فیلم، انیمیشن و نماهنگ به جشنواره کشوری «سکانس بیداری» که آذرماه در یکی از شهر‏های شمال کشور برگزار می‏شود، است. از این‏رو علاقه‌مندان می‏توانند تا 20 مهرماه آثار خود را در این سه زمینه که از ابتدای سال گذشته تولید کرده و در جایی هم شرکت نداده‏اند به دبیرخانه جشنواره در مشهد یا به یکی از 16 کانون بسیج هنرمندان در شهرستان‏های استان تحویل بدهند، آثار بعد از داوری بین روزهای 25 تا 30مهرماه جهت جشنواره کشوری معرفی می‏شوند.
کمالی «بازخوانی ارزشهـا و آرمان‌های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقـدس»، «بیداری اسـلامی»، «جهاد اقتصادی» و «مضامـین آيینی، اجتمــاعی» را به عنوان موضوعات جشنواره «سکانس بیداری» عنوان کرد و افزود: طبق بخشنامه هر فرد حداکثر با سه اثر می‏تواند، در جشنواره حضور یابد، اما چون ما چهار موضوع داریم هر شرکت‏کننده‏ می‏تواند با چهار اثر در جشنواره شرکت کند. همچنین اوایل آبان‏ماه اختتامیه آن را به همراه اکران آثار برگزیده در سالن سینمایی شهید اصغرزاده خواهیم داشت.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۹۳ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي از ساماندهي 85درصد مدارس استان در نوبت صبح براي سال تحصيلي جديد خبر داد.
محمدتقي فخريان در گفتگو با ايرنا افزود: اين اقدام در راستاي سياست يك نوبتي كردن مدارس در وزارت آموزش و پرورش، انجام شده است.
وي اظهارداشت: 10درصد بقيه مدارس در مشهد و منطقه تبادكان و پنج درصد نيز در شهرستان‌ها در نوبت بعدازظهر تشكيل خواهند شد.
مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: برنامه‌ريزي براي آغاز سال تحصيلي در بهترين شرايط ممكن آغاز شده و امسال براي 40هزار دانش‌آموز سال اول راهنمايي همزمان با سراسر كشور جشن برگزار مي‌گردد. وي در زمينه نحوه فعاليت سرويس مدارس نيز افزود: با فراخوان اعلام شده در جرايد، 60 شركت حمل و نقل آمادگي خود را براي ارائه خدمت در قالب سرويس‌‌دهي به دانش‌ آموزان اعلام كرده‌اند كه پس از انجام بررسي‌هاي لازم حدود 50 شركت، وارد اين عرصه مي‌شوند.


امتیاز :
 
بازديد : ۵۱۸ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: مديرعامل سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد گفت: تعداد متوفيات مشهدي در ماه رمضان سال جاري، نسبت به ماه قبل كاهش داشته است .
به گزارش شهرآرا، سيد كمال‌الدين شاه‌چراغي گفت: در ايام ماه مبارك رمضان يكهزار و 502 نفر بر اثر بيماري‌هاي مختلف جان خود را از دست داده‌اند كه اين رقم نسبت به سال قبل 5/3درصد كاهش داشته است . وي افزود: بيشترين تعدا متوفيات در ماه رمضان سال جاري با 474 مورد بر اثر بيماري‌هاي سيستم گردش خون بوده است كه اين رقم در ماه رمضان سال گذشته 568 نفر بوده است. شاه‌چراغي با اشاره به اينكه ميزان متوفيات ماه رمضان نسبت به متوفيات تيرماه سال جاري نيز كاهش داشته است، ادامه داد: در تيرماه سال جاري يكهزار و 542 نفر بر اثر بيماري‌هاي مختلف فوت شده‌اند كه در مقايسه با تعداد متوفيات ماه رمضان 6/2 بيشتر بوده است. وي گفت: در ماه رمضان سال جاري 163 نفر بر اثر حوادث رانندگي در مشهد جان خود را از دست داده‌اند كه اين رقم در ماه رمضان سال گذشته 278 نفر بوده است.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۲۰ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
گروه خبر: دبير جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) از اعزام بيش از 20 سخنران و مبلغ همزمان با ولادت آن امام همام به كشورهاي مختلف اسلامي خبر داد.
به گزارش ايرنا، سيدجواد جعفري در چهارمين نشست هيئت علمي جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع)، افزود: اين جشنواره به عنوان يك جشنواره بين‌المللي فرهنگي و هنري، فرهنگسازي سيره حضرت ثامن الحجج(ع) و احياي اين فرهنگ در كشور و جهان را در دستور كار خود قرار داده است.
وي گفت: در كنار برگزاري مراسم و همايش‌هاي مختلف با اعزام سخنران و مبلغ به نقاط مختلف دنيا تلاش مي‌شود، فرهنگ و معارف رضوي در سطح جهان گسترش يابد.
جعفري اظهارداشت: دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) چاپ كتاب‌هاي درس‌هايي از امام رئوف، فرازهايي از سخنان حضرت امام رضا(ع) با ترجمه عربي، چاپ دو جلد از اشعار منتخب جشنواره در هشت دوره برگزاري در قالب كتاب گلدسته‌هاي عشق، كتب عملكرد هشت دوره برگزاري جشنواره و كودكان جشنواره را در دستور كار خود دارد.
وي چاپ و انتشار كتاب‌هاي تجليل از خادمان فرهنگ رضوي در هشت دوره برگزاري جشنواره، اسامي برگزيدگان هشت دوره گذشته جشنواره، مصاحبه با ميهمانان خارجي، گزيده آثار داستان‌هاي كوتاه رضوي و آثار جشنواره را از ديگر اقدامات ذكر كرد.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۳۰ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
خیابان ابوطالب نبش ابوطالب 17 تابلوی دکترها را بردارید؛ جایش مناسب نیست!
پاسخ طنزیمی: عجب گیری افتادیم‌ها! به تابلوهای سطح شهر چی‌کار دارید؟! خوب است کارمندان شهرداری هم به خانه شما بیایند و در مورد تابلوهای خانه‌تان نظر بدهند و بگویند؛ جای فلان تابلو خوب نیست و آن را مثلاً از خواب بردارید و ببرید اتاق پذیرایی؟!
چرا برای مردم دردسر و استرس درست مي‌کنید؟! هنوز سه ماه نیست که مسیر اتوبوس‌ها عوض کردند، چرا دوباره تغییر مي‌دهند؟! آن هم با این سرعت؟! مگر قبلاً برنامه‌ریزی نکرده بودند؟!
پاسخ طنزیمی:‌هان؟! چی؟! برنامه‌ریزی؟! برنامه‌ریزی دیگه چیه؟! اما در مورد اون سئوالتون در مورد تغییر مسیرها؛ نیت مسئولان خیر است، آن‌ها می‌خواهند با این تغییرات باعث شوند، شهروندان همواره در حال سورپرایز شدن باشند و ناخواسته نقاط دیدنی شهر را ببینند و یک گردشی هم در شهر داشته باشند. مثلاً اگر سوار اتوبوس مي‌شوند، تا فلکه پارک بروند، یکهو از بولوار طبرسی سر در بیاورند. تصور کنید؛ چقدر بانمک مي‌شود! بعد مي‌شود دور هم نشست و کلی به این اتفاقات خندید! سطح شادمانی جامعه نیز کلی بالا مي‌رود!
چرا در بجنورد هر کارت الکترونیکی اتوبوس 750 تومان و با همین مقدار اعتبار فروخته مي‌شود اما در مشهد کارت یکهزار تومان فروخته و 300 تومان اعتبار دارد؟!
پاسخ طنزيمی: جنس کارت رو دست بزن! ببین! آره شکل همه! ولی اون کارت‌هایی که توی بجنورد مي‌فروشن چینی هستن، یک ثانیه با دستت تماس داشته باشه ذات‌الریه و قانقاریا مي‌گیری! ولی این من کارت‌های مشهد ویتامین دارن؛ همین که توی کیفت باشن باعث می‌شه رشد موهای سرت افزایش پیدا کنه! حالا متوجه شدین، چرا اینجا من کارت‌ها يكهزار تومن و با 300 تومان اعتبار هست؟! افتاد؟!
ارژنگ حاتمی


امتیاز :
 
بازديد : ۴۲۲ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
*ماده 13 قانون حمايت از آزادگان، لازم‌الاجراست
گروه خبر: رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران خراسان رضوي تاكيد كرد: ماده 13 قانون حمايت از آزادگان لازم‌الاجراست.
عابدين عابدي‌مقدم در گفتگو با ايسنا، تصريح‌كرد: دولت اين قانون را اجرا خواهد كرد و در حال تامين اعتبار آن است.
وي ادامه داد: پيش‌بيني شده از محل درآمدهاي اجراي اصل 44 قانوني اساسي اين ماده اجرا شود و البته به دنبال منابع مالي ديگر نيز هستيم.
*«شیر تلخ»در جشنواره بین‌المللی ایتالیا حضور يافت
گروه خبر: فیلم کوتاه «شیر تلخ»، تولید حوزه هنری خراسان رضوی منتخب حضور در دو جشنواره بین‌المللی ایتالیا شد.
به گزارش شهرآرا، شیر تلخ به کارگردانی ناصر ضمیری مورد پذیرش جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کوتاه ایتالیا قرار گرفت.
شايان ذكر است؛ ناصر ضمیري، سازنده فیلم‌های آسمان بدون گذرنامه، جایی دنج برای ماهی‌ها، سوم شخص مفرد، انسان سپید و لالایی برای بیداری، دارای چندین جایزه بین‌المللی در زمینه فیلم کوتاه است.
*پس از پولي شدن حمل و نقل در دانشگاه فردوسي، قيمت ژتون غذا هم افزايش يافت
گروه خبر: مدير امور دانشجويي دانشگاه فردوسي گفت: تغيير در قيمت غذاي امسال طبق سياست وزارتخانه و صندوق رفاه دانشجويان است.
دكتر مهدي سهرابي در گفتگو با ايسنا، اظهارداشت: بر اساس بخشنامه جديدي كه از سوي وزارتخانه و به امضاي رئيس صندوق رفاه دانشجويان كشور و معاون دانشجويي وزارت علوم دكتر ملاباشي به ما ابلاغ شده است، قيمت ژتون غذاي دانشجويي بين 290 تا 485 تومان براساس فهرست غذايي محاسبه خواهد شد كه اين قيمت بين 10 تا 20درصد قيمت تمام شده غذا ست و شناور هم خواهد بود.
وي گفت: اين بخشنامه لازم ‌الاجرا در تمام دانشگاه‌هاي كشور است و در سايت صندوق رفاه دانشجويان قابل رويت مي‌باشد.
مدير امور دانشجويي دانشگاه فردوسي همچنين درخصوص آمار پرس روزانه غذا در اين دانشگاه، افزود: روزانه حدود 10 تا 12هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام داريم.


امتیاز :
 
بازديد : ۳۹۳ مرتبه
۱۳۹۰/۶/۲۱
158...0936راهکارهای جلوگیری از قطع اینترنت در ایران: 1-ساخت کشتی بدون لنگر! 2-ساخت سرعتگیر دریايی درحوالی کابل اینترنت! 3-ساخت کابل ضدلنگر! 4-کابل ضدسوراخ شدن باضمانت بیمه پترس و شرکاي فداکار به‌غیر از برادر کوچک‌تر! 5-عبور اینترنت از طریق چندکابل انحرافی برای گول زدن لنگرها و جلوگیری از قطعی اینترنت!6-و درآخر جلوگیری از کاشت و یا واردات کنگر بر اینکه هرکس کنگر می‌خوره لنگر می‌اندازد و در نتیجه کابل اینترنت پاره می‌شود.
954...0935آیا اطراف شهر مشهد را دیده‌اید، من یکی از ساکنان شهرک قدس هستم که با آب آلوده در آن صیفی جات می‌کارند. این زمین قبل از بهمن 4\18 قرار دارد. فقط به کشف‌رود فکر نکنید، امیدوارم که به فکر آخرتمان نيز باشیم.
838...0915کوی طلاب شهرک صادقیه، صادقیه14 آسفالت ندارد! در مدت پنج‌سال چندین مرتبه حضوری و کتبی به شهرداری منطقه مراجعه کرده‌ایم، اما متاسفانه تا امروز بی‌نتیجه بوده است! چرا آسفالت نمی‌کنند، ما که حق و حقوقات شهرداری را داده‌ایم. لطفا حرف دل ما را به مسئولان محترم برسانید.
956...0915از مسئولان سازمان اتوبوسرانى تقاضا دارم یا باجه‌هاى شارژ من‌کارت را بیشتر کنید یا سقف شارژ را افزایش بدهید. پنج هزارتومان خیلى كم است. در عرض یک هفته تمام مي‌شود.
شهروند:نخريسي، خيابان فدائيان اسلام 24 خيلي كم عرض است و يك طرف را هميشه اهالي پر مي‌كنند. مدتي است اين خيابان را يك طرفه كرده‌اند، اما كسي قوانين راهنمايي رانندگي را رعايت نمي‌كند. لطفا يك افسر تا مدتي بگذراند كه متخلفان را جريمه كند.
577...0915چرا خانه‌های محله آبکوه را شهرداری با قیمت پایین می‌خرد؟ آقای ابراهیم‌زاده به عنوان مجری طرح پاسخگو باشد!
165...0915شهردار منطقه3 این همه هزینه کرده که پیاده‌روهای مجلسی شرقی را با اين وضع ناجور آسفالت کند واقعا جای تاسف دارد.
362...0938از صداوسیما به خاطر احترام به اعصاب و شعور مردم با پخش چند دقیقه فیلم و سریال در میان پیام‌های بازرگانی متشکریم. آبونمانی که از مردم می‌گیرید حلالتان. مسئولان توقع نداشته باشند، مردم با وضع موجود به سمت ماهواره نروند.
248...0936می‌خواستم از راننده با وجدان و متعهد اتوبوس شماره ۲۸۶۹خط فرامرز عباسی که پنجشنبه صبح کیف پول بنده را با یک‌میلیون پول نقد و کل مدارکم باحس وظیفه‌شناسی و امانتداری بدون کوچک‌ترین چشمداشتی تحویلم داد ،تشکر کنم و بگويم اجرت با امام هشتم(ع).
336...0915تابلوهای خیابان بوستان ۱۹تا5/19قابل دیدن نیستند. شهروندان برای پیداکردن آدرس بامشكل مواجه می‌شوند از شهرداری منطقه۱۲ تفاضای بازدید از محل را داریم.
292...0915 پیاده روها درمحله مسلم اصلا باهم همسطح نیست، آلودگی و تجمع زباله به‌خصوص به طرف هفتم گاز در مهدکودک و داخل مسلم‌ بیداد می‌کند. خواهشمند است كه شهرداري منطقه رسیدگی كند.
181...0915از شهردار منطقه ۴ خواهشمندیم، فکری به‌حال اهالی خیابان نبوت ۷پلاک ۴۹۱ به‌خاطر سروصدای کارگاه آلومینیوم سازی كند. یك عمر دعاگویتان هستیم.
178...0915من از شهردارى به خاطر چراغانی خیابان‌ها تشکر می‌کنم. خوب است، چراغ‌ها غیرروز عید هم روشن باشد.
521...0915اگر در پخش سریال‌ها و فیلم‌های ماورایی بخشی نیز به واگویی استدلال‌هایی به سبک و سیاق خط فکری کودکان و نوجوانان اختصاص پیدا نماید، در آن صورت فرزندان ما درصدد تقلید و به زبان دیگر خودکشی‌ای که برخی جراید به آن اشاره داشته‌اند، برنمی‌آیند.
135...0915خدمت مسئولان اتوبوسرانی بايد دست مریزاد گفت، چراکه خط 20قاسم‌آباد در بی‌نظمی، تأخیر زیاد، و ... بیست است. دست همگی درد نکند.
629...0939یکی از مسافران خط 35 خواجه‌ربیع هستم، بعد از عمری چشم ما به یک اتوبوس تمیز در این خط افتاد. با تشکر از زحمات راننده اتوبوس 2778
488...0935این پیامک از طرف 8نفر از پرسنل قراردادی سازمان خدمات موتوری شهرداری نوشته شده است، هر نفر از مسئولان محترم شهرمان که روزنامه خوب شهرآرا را مي‌خوانند، به داد ما برسند. 13سال از عمر را در شهرداری بگذاری اما از آخر نفهمی که رسمی هستی یا شرکتی یا اينكه قراردادی؟ کسی نیست به داد ما برسد؟ اجرکم عندا... قابل توجه آقای شهردار و شورای اسلامي شهر.
036...0939آقای مهندس پژمان پیاده‌روها را رها كنيد. لطفا یک سری به جاده سنتو آزادی 111 بزنید و ببینید ما با چه فلاکتی زندگی می‌کنیم.
041...0915یک مورد ایستگاه خالی را دیدی اما هزار مورد دیگر را نمی‌بینی، تمام تصادفات ما به‌خاطر فرار از تصادف می‌باشد وگر نه در روز می‌شود 8 ساعت را استراحت کرد، چون هیچ کدام از سواری‌ها رعایت نمی‌کنند. ما از صحنه فرار می‌کنیم اما بعد باید تا سه سال قسط بدهیم.
سازمان اتوبوسراني مشهد؛ در پاسخ به پيامك شهروندي با موضوع «از مسئولان بي‌خيال اتوبوسراني سئوال مي‌كنم كه چرا به ساكنان حاشيه بزرگراه ميثاق اهميتي نمي‌دهند؟» به استحضار مي‌رساند؛ به علت نداشتن شرايط لازم از جمله رمپ و جانپناه در سرتاسر بولوار ميثاق به خصوص در مسير غرب به شرق از ميدان ميثاق تا بزرگراه آزادي و عرض كم باند كندرو و احتمال بروز تصادف امكان ايجاد ايستگاه و توقف اتوبوس‌ها فراهم نيست.
* همچنين در پاسخ به پيامك شهروند ديگري با موضوع (عدم توقف اتوبوس‌هاي تندرو در برخي از مسيرها)، به استحضار مي‌رساند؛ خطوط تندرو براي مسيرهاي طولاني و جهت تسريع در رفت و آمد افرادي كه در مسير طولاني سفر مي‌كنند، ايجاد شده است كه متن ارسالي شهروند عزيز از سرويس‌دهي منظم و روان اين سامانه حكايت دارد اما بايد توجه داشت كه توقف اتوبوس‌هاي سامانه تندرو در همه ايستگاه‌ها امكان‌پذير نيست كه اگر چنين باشد، اين شادابي و سرعت را در اين سامانه شاهد نخواهيم بود. اميد است؛ شهروند عزيز با برنامه‌ريزي زمان سفر و طي مسير يك ايستگاه خود را به ايستگاه‌هاي تندرو برسانند و خيلي سريع و راحت به مقصد سفر كنند. اما در مورد خط 16 نيز با اداره بازرسي سازمان هماهنگ شد و اين خط به طور نامحسوس مورد بازرسي قرار گرفت و تذكرات لازم به اتوبوسرانان خاطي داده شد.


امتیاز :
 
بازديد : ۴۲۹ مرتبه
PDF
آرشيو روزنامه
كاريكاتور روز
نظرسنجي

هيچ نظرسنجي موجود نيست!


تقويم
۵
پنج شنبه
ارديبهشت ماه ۱۳۹۸
۲۵ آوریل ۲۰۱۹
خبرنامه
Error in connect to sql ...