نسخه پی دی اف

ایمنی لنز تماسی

اگرچه چشم‌پزشکان همواره توصیه می‌کنند از روش‌های کم‌خطرتر استفاده کنید، اما به هرحال اگر استفاده از عینک برایتان آزاردهنده باشد، لنزهای تماسی یکی از بهترین جایگزین‌ها هستند. اما برای پیشگیری از خطرات آن به شدت مراقب باشید.
﷯ پیش از گذاشتن لنز تماسی، دست‌هایتان را به‌طور کامل بشویید و خشک کنید.
﷯ بادقت و به‌طور مرتب لنزهای تماسی را مطابق با دستورات چشم‌پزشکتان تمیز کنید. پیش از وارد کردن لنز در محلول نگه‌دارنده برای شب، لنزها را با انگشتانتان تمیز و آبکشی کنید.
﷯ لنزها را در یک محفظه نگه‌دارنده مناسب قرار دهید و هر سه ماه یک‌بار آن را عوض کنید. بعد از هربار استفاده، محفظه را تمیز کنید و در فاصله تمیز کردن‌ها، آن را باز بگذارید و خشک کنید.
﷯ فقط از فرآورده‌هایی برای ضدعفونی کردن لنزهایتان استفاده کنید که چشم‌پزشکتان توصیه کرده‌است. محلول نمکی و قطره‌های مرطوب‌کننده، لنزها را ضدعفونی نمی‌کنند.
﷯ از محلول تازه برای تمیزکردن و نگهداری لنزها استفاده کنید. هیچ‌وقت محلول قدیمی را دوباره استفاده نکنید. محلول را مطابق توصیه‌های تولیدکننده -حتی اگر از آن به‌طور روزانه استفاده نمی‌کنید- تعویض کنید.
﷯ لنزها را نمی‌توان سالیان سال نگه‌داشت، پس درباره زمان جایگزینی از چشم‌پزشک سوال کنید.
﷯ پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که به طور مکرر دچار عفونت‌های چشمی می‌شوند، حساسیت یا آلرژی شدید دارند، خشکی چشمشان به درمان مقاوم است، محیط کا ر بسیار آلوده و غبارآلود دارند یا ناتوان در گذاشتن و مراقبت از لنز هستند، برای گذاشتن لنز افراد مناسبی نیستید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس