نسخه پی دی اف

روز گذشته در محورهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی رخ داد ؛ ١١ کشته در دو حادثه اتوبوسی

در پی دو سانحه جاده‌ای در محورهای استان خراسان رضوی و جنوبی ١١ نفر از هم‌وطنانمان جان خود را از دست دادند و ۶٧ نفر به‌شدت زخمی شدند. حال ١٠ نفر از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است.
به گزارش شهرآرا، اولین حادثه در ساعت ٠٠:۵۵ بامداد روز گذشته در محور تربت‌حیدریه به مشهد رخ داد که در آن، یک دستگاه اتوبوس به علتی نامعلوم با یک کامیون و یک دستگاه خودرو سواری پراید برخورد کرد.
با اعلام این حادثه، بلافاصله تیم‌های امدادی و انتظامی برای اجرای عملیات امداد و نجات راهی محل سانحه واقع در گردنه سبز (کیلومتر ١۵ تربت‌حیدریه) شدند. طی بررسی ابتدایی عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه، مشخص شد که متأسفانه دو نفر به علت شدت صدمات واردشده جان خود را از دست داده و ٣١ نفر به‌شدت زخمی شده‌اند.
دومین سانحه جاده نیز در ساعت ٢:۵٢ بامداد روز گذشته در محور دیهوک خراسان جنوبی رقم خورد. در آن، یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل ۴۵ مسافر خانم دچار سانحه شده و پس از انحراف از مسیر اصلی، در حاشیه جاده واژگون شد.
با اعلام این خبر نیز عوامل امدادی و انتظامی سریعا وارد عمل شدند و در کمترین زمان، خود را به محل حادثه رساندند. بر اساس بررسی اولیه مأموران امدادی، مشخص شد ٩ نفر از مسافران این اتوبوس فاقد علائم حیاتی هستند و به علت شدت صدمات، در دم، جان خود را از دست داده‌اند.
در این سانحه جاده‌ای ٣۶‌‌ نفر دیگر از مسافران دچار جراحات شدیدی شده بودند که ٢٠ نفر از آنان به بیمارستانی در شهرستان طبس و ١۶ نفر به فردوس منتقل شدند. به گفته علی دلخروشان، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، حال ١٠ نفر از مصدومان وخیم
است.
بررسی کارشناسان پلیس راهور در محل این دو حادثه دل‌خراش رانندگی ادامه داشت تا اینکه رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور علت هردو حادثه را بی‌توجهی رانندگان دو دستگاه اتوبوس به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی اعلام کرد. به گفته سرهنگ نادر رحمانی، اتوبوسی که در محور تربت‌حیدریه به مشهد دچار سانحه مرگ‌بار شده است متعلق به تعاونی١٧ بوده که از مشهد به سمت بیرجند می‌رفته است. اتوبوس حادثه‌دیده دوم نیز از یاسوج به مقصد مشهد در حرکت
بوده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس