نسخه پی دی اف

در پی عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی در مشهد به دست آمد ؛ دستگیری سودجویان چهار میلیاردی

محمدحسن سیرجانی- کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی در اقدامی اطلاعاتی و ضربتی از یک دفتر باربری در مشهد سه محموله مجموعا به ارزش چهار میلیارد و ٧۴٠ میلیون ریال کشف و ضبط کردند.
به گزارش شهرآرا، این عملیات ضربتی در حالی در دستور کار تیم‌های تخصصی اداره ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی قرار گرفت که اخباری چند از سوی منابع خبری مبنی‌بر دپوی چند محموله سنگین قاچاق در دو دفتر باربری به این پلیس تخصصی اعلام شد.
تیم بررسی‌کننده پس از دریافت این اخبار طی هماهنگی قضایی وارد عمل شد و تحقیقات میدانی خود را در سطح دفاتر باربری‌ مشهد آغاز کرد. مأموران طی انجام بررسی‌های خود، دو دفتر باربری را که نام آن‌ها در گزارش‌های عوامل اطلاعاتی آمده بود شناسایی کردند و با هماهنگی قضایی، مورد بازرسی قرار دادند.
کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی در این عملیات موفق شدند ٧۵۴‌ کیسه بذر تخم‌های گیاهی به وزن ٢١تن، ٣۴٨‌ کارتن انواع وسایل تزیینی و هزار و ٩٠٠ عدد انواع قرص‌های ممنوعه شامل متادون که همگی فاقد بارنامه و مدارک گمرکی بودند کشف کند.
فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته، ارزش کالاهای قاچاق کشف‌شده حدود چهار میلیارد و ٧۴٠‌ میلیون ریال برآورد شده است.
سردار قادر کریمی افزود: علاوه‌بر این، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی در این عملیات پنج متهم را دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده، برای ادامه تحقیقات، به دادسرا تحویل دادند. وی ادامه داد: با توجه به شعارهای اقتصادی چند سال گذشته که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است و همچنین توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، پلیس خراسان‌ رضوی با تمام قوا جلو مخلان اقتصادی و قاچاقچیان کالا و ارز را می‌گیرد و به فعالیت‌های غیرقانونی این سودجویان خاتمه می‌دهد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس