نسخه پی دی اف

در پی عمل خداپسندانه اهدای عضو؛ امیررضای هفت‌ساله جاودانه شد

امیررضای هفت‌ساله که تنها هفت بهار را دید و به خزان عمرش رسید، با اعلام مرگ مغزی شدن این کودک، خانواده‌اش در اقدامی انسان‌دوستانه و خداپسند، با تکمیل فرم اهدای عضو، مقدمات نجات دو بیمار مشهدی را فراهم کردند. به گزارش شهرآرا، پیکر بی‌جان امیررضا پورفلاح هفت‌ساله که به علت مرگ مغزی ترک موطن کرده بود، از شهرستان کاشمر به مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد منتقل شد، سفری که خانواده‌اش او را تنها نگذاشتند و با جگرگوشه‌شان به مشهد آمدند.
دیدن گوشه‌ای از درد و رنج بیماران نیازمند‌به‌عضو در مشهد که درد هرروزشان را همچون شبی سیاه کرده است در کنار آرامشی که در جوار امام هشتم کسب کردند موجب شد در اقدامی خداپسندانه، با تکمیل فرم‌های اهدای عضو، امیررضای هفت‌ساله را جاودانه کنند.
با رضایت خانواده این کودک، عمل اهدای عضو در بیمارستان منتصریه مشهد از سوی همکاران دکتر ابراهیم خالقی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آغاز شد. در پی این عمل جراحی، یکی از کلیه‌ها و کبد زنده‌یاد امیر‌رضا پور‌فلاح‌ به کودکی دوازده‌‌ساله و کلیه دیگرش به پسری بیست‌ساله (هردو ساکن مشهد) که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند اهدا و پیوند شد.
هر چند پیکر امیررضای هفت‌ساله برای خاک‌سپاری به خانواده‌اش تحویل شد و روحش به سوی بی‌نهایت پرواز کرد، این خانواده دیگر به جای یک فرزند حالا دو فرزند دارند و هرگاه دل‌تنگ فرزندشان بشوند، می‌توانند با دیدن چهره خندان این پسران جدیدشان آرام شوند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس