نسخه پی دی اف

الو شهرآرا ...

اينجا تريبوني براي بيان نظرات، انتقادات، مشكلات و درخواست‌هاي شما شهروندان است كه مي‌توانيد از طريق روش‌های ذيل، آن‌ها را با ما در ميان بگذاريد.
﷯پيامك: ٣٠٠٠٧٢٨٩
تارنما: shahraraonline.com
اينستاگرام: shahraranews@
تلگرام:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
رایانامه: info@shahrara.com
تلفن: ۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١
﷯ مراجعه حضوری

﷯ راهنما یی و رانندگی ﷯
شهروند: سلام. از راهنمایی و رانندگی می‌خواهم خودروهایی را که در کوچه‌های خیابان راهنمایی توقف کرده‌اند و باعث ایجاد مزاحمت در تردد عابران می‌شوند، جریمه کند.

﷯ شهرداری ﷯
شهروند: از شهرداری مشهد می‌خواهیم برای عید نوروز از المان‌های شاد و آموزنده استفاده کند.
شهروند: چرا شهرداری منطقه ٣ سرعت‌گیرهای خیابان فرخی ٢ را رنگ‌آمیزی نمی‌کند؟
شهروند: سلام. تصادف در دوربرگردان شریعتی ٧٠ بسیار زیاد است. شاید ماهی دو یا سه بار اتفاق می‌افتد. لطفا پیگیری کنید!
٠٩١۵٠٠٠٢٨٠ سلام و خداقوت! در ابتدای ورودی کوچه پایداری ٩/٩ از مدتی پیش، دو چاله ایجاد شده که باعث دردسر برای رانندگان شده است. خواهشمندیم شهرداری محترم برای رفع آن اقدام کند. با تشکر.
شهروند: یک مرکز فرهنگی برای ١۵٠ هزار نفر مورد نیاز است. دلسوزان سری به بولوار طبرسی شمالی بزنند!
٠٩١۵٠٠٠٢٨۵ سلام بر شهرآرا. ضمن تشکر از شهرداری ثامن برای نظافت شهری، ۶‌ماه است میدان ١٧ شهریور، مقابل بانک صادرات، محل تجمع وسایل نقلیه را پنج متر کنده و رها کرده‌اند. علت چیست؟

﷯ اتوبوسرانی ﷯
٠٩٣٣٠٠٠٠٣۵ سلام، انتقادی از اتوبوس‌رانی داشتم که متأسفانه به هرجا هم اعتراض کردم گفتند حق با شماست اما مشکل را حل نمی‌کنند! خطوط ٨٩، ۴٢ و ١٣ از میدان نمایشگاه به میدان میثاق به جای اینکه روبه‌روی پل عابر پیاده میثاق ٣ توقف کند، نبش میثاق ۵ می‌ایستد که هم فاصله آن از پل زیرگذر حدود یک کیلومتر دورتر است و هم نسبت به ایستگاه بعدی فاصله بسیار نزدیک است. اگر اصلاح شود مردم برای عبور از بزرگراه از زیرگذر استفاده می‌کنند و خطر رد شدن از بزرگراه را به جان نمی‌خرند.

﷯ بهداشت و درمان ﷯
شهروند: با سلام، بازرسان بهداشت سرزده به رستوران‌ها، کبابی‌ها و مرغ‌بریان‌فروشی‌ها بروند و ببینند کباب مرغ را با چه میزان حرارت زیاد گاز می‌پزند و این یعنی سرطان .
﷯ تاکسی رانی ﷯
٠٩١۵٠٠٠٨٠۶ سلام. آیا می‌دانید درآمد رانندگان تاکسی با وجود شرکت‌های اینترنتی از نصف هم کمتر شده است و مدیریت تاکسی‌رانی هیچ کاری نمی‌کند؟

﷯ قطارشهری ﷯
شهروند: با سلام، چرا هیچ‌یک از ایستگاه‌های خط ٢ قطار شهری محلی برای شارژ من‌کارت ندارد؟ پول نقد هم قبول نمی‌کنند. بهتر نیست شهرداری پیش از افتتاح هر پروژه‌ای ابتدا زیرساخت‌ها را مهیا کند؟

﷯ بانک ﷯
شهروند: بانک تجارت هنگام افتتاح حساب، مبلغ ١٠ هزار تومان برای هزینه پیامک‌ تراکنش‌های یک سال از حسابم کم کرد. الان به یک‌سال نرسیده پیامک‌ها را قطع کرده‌اند و گفته‌اند دوباره باید هزینه پرداخت کنید تا فعال شود. لطفا پیگیری کنید!

﷯ راه و شهرسازی ﷯
شهروند: بازار کار رشته‌های عمران و معماری و دیگر رشته‌های هفت‌گانه ساختمان در حالت عادی رکود دارد و بسیاری از مهندسان به سبب این مشکل، بیکار شده‌اند. تنها امیدمان به داشتن مهرهای نظام‌مهندسی بود که این هم به لطف مسئولان از ما گرفته شد. فقط داشتن صلاحیت‌های نظارت و اجرا و محاسبات را تا پایه ۳ به ما داده‌اند و امکان ارتقا پایه را هم از این گروه گرفته‌اند؛ درحالی‌که این حق ماست که بتوانیم پیشرفت کنیم. برای آن سال‌ها زحمت کشیده‌ایم تا به این مرحله برسیم اما حالا با تبعیض قائل شدن بین مهندسان پیوسته و ناپیوسته، امیدهایمان را ناامید کرده‌اند و امکان پیشرفت و ترقی‌مان را در پیشبرد اهداف صنعت ساختمان‌سازی کشور عزیزمان گرفته‌اند. آیا این عادلانه است که حق داشتن ارتقا پایه از مهندسان ناپیوسته سلب شود؟! عاجزانه از شما خواهشمندم حرف‌های ما را به گوش مسئولان برسانید!

﷯ متفرقه ﷯
شهروند: مناطق محروم شمالی مشهد نیاز مبرم به مراکز آموزشی، فرهنگی و تفریحی دارد. جمعیت زیاد و محرومیت، توجه بیشتر و اقدام و عمل مسئولان را طلب می‌کند.
شهروند: سلام. تاریخ بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی من ١٨ بهمن بود. به دفاتر صدور بیمه برای تجدید بیمه‌نامه‌ام مراجعه کردم. گفتند سیستم قطع است و تا آخر شب هم وصل نشد. ١٩‌بهمن که سیستم وصل شده است، بیمه‌نامه‌ای که هزینه آن با هفت سال تخفیف ۵٢٠ هزار تومان می‌شد و مبلغ آن را هم هیجدهم پرداخت کرده بودم، ۶٧٠ هزار تومان شد! یعنی افزایش سی‌درصدی بدون اطلاع قبلی! لطفا پیگیری کنید!
شهروند: سلام. معنی خدمات مستمر در قبوض چیست؟ مگر به شاغلان یا کاسب‌ها هزینه مستمر پرداخت می‌شود؟

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس