نسخه پی دی اف

دبیر جشنواره منطقه‌ای شعر فجر در گفت‌و‌گو با شهرآرا خبر داد؛ تقدیر از ٢ پیشکسوت و ٨ برگزیده

جواد گنجعلی، دبیر جشنواره منطقه‌ای شعر فجر، برنامه‌های این جشنواره را در گفت‌و‌گو با شهرآرا تشریح کرد. وی گفت: این برنامه‌ها از عصر سه‌شنبه ٢۴ بهمن (‌امروز)در مشهد آغاز می‌شود و عصر چهارشنبه بیست‌و‌پنجم بهمن با برگزاری آیین پایانی جشنواره خاتمه خواهد یافت.
گنجعلی خبر داد: ما روز سه‌شنبه مجموعه کارگاه‌های آموزشی ادبی خود را آغاز خواهیم کرد. این سه کارگاه با هدف ارتقای سطح کیفی شعر خراسان و آسیب‌شناسی شعر خراسان و ایران و نیز تبادل اندیشه شاعران با یکدیگر برگزار می‌شود.
وی افزود: مردم‌گرایی در شعر پس از انقلاب با حضور محمدکاظم کاظمی، ساختار شعر کوتاه با حضور دکتر هادی منوری و تأثیر مفاخر ادبی ایران بر شعر خراسان با همراهی دکتر علیرضاقیامتی، سه کارگاه یادشده هستند.
این فعال ادبی بیان کرد: در این تاریخ، شب شعری نیز با حضور برگزیدگان جشنواره و مسئولان انجمن‌های ادبی استان و شاعران مشهدی برگزار خواهیم کرد.
دبیر جشنواره منطقه‌ای شعر فجر درباره آیین پایانی جشنواره نیز اظهار کرد: در این مراسم که بعدازظهر چهارشنبه (فردا)برپا می‌شود، از کتابی به نام «قلمرو غزل» رونمایی خواهد شد که دربردارنده ١٢٠ قطعه از سروده‌های شاعران جوان و پیشکسوت خراسانی است.
وی ادامه داد: همچنین بنا داریم از دو پیشکسوت عرصه ادب خراسان، خدابخش صفادل، شاعر نیشابوری و امیر برزگر، شاعر مشهدی، تجلیل کنیم.
به گفته گنجعلی برگزیدگان جشنواره نیز در روز چهارشنبه معرفی خواهند شد.
وی در این‌باره توضیح داد: در آیین پایانی، ٢٨ تن از مسئولان انجمن‌های فعال شعر اداره ارشاد در شهرستان‌های خراسان به عنوان میهمان حضور پیدا می‌کنند که ازمیان آن‌ها سه نفر موردتقدیر قرار خواهند گرفت. همچنین ٣۵ شاعر که از بین حدود ١٢٠٠شرکت‌کننده در جشنواره به مرحله پایانی راه یافته‌اند، در این مراسم حضور دارند تا نام هشت‌برگزیده نهایی اعلام شود و از آن‌ها تقدیر به عمل آید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس