نسخه پی دی اف

خبر سلامتی

دفعات دوش‌گرفتن
اگر فکر می‌کنید که هرچه تعداد دفعات دوش‌گرفتن‌ در روز بیشتر باشد برای سلامتی‌تان بهتر است، سخت در اشتباهید. متخصصان پوست و مو، به‌هیچ وجه موافق حتی دوبار دوش گرفتن در روز هم نیستند. بلکه معتقدند که باید یک‌بار در روز، آن هم با آب نسبتا گرم دوش گرفت. چراکه آب داغ به‌مرور زمان باعث ازدیاد چین و چروک پوست و شل‌شدن آن و همچنین ازبین رفتن چربی‌های طبیعی و مفید پوست می‌شود.

هشدار به ۵٠+
۵٠ درصد افراد بالای ۵٠ سال، کیست ساده کلیه دارند. این هشداری است که دکتر حسن ارگانی، فوق‌تخصص کلیه در برنامه رادیویی سلامت به این گروه سنی داد و گفت: این افراد حتما باید سونوگرافی سالیانه را انجام دهند. چون ممکن است کیست‌شان خونریزی کند یا اتفاقات بدتری برایشان بیفتد. همچنین این افراد باید آب زیادی مصرف کنند. درغیر این صورت، کیست‌ بزرگ و برایشان دردسرساز می‌شود.

نوشابه با پروتئین
مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف هم‌زمان نوشابه‌های شیرین و وعده‌های غذایی سرشار از پروتئین، یکی از عادت‌های غذایی رایج در میان بسیاری از مردم جهان است که باعث می‌شود ذخیره‌سازی چربی‌های استفاده‌نشده در بدن به‌شدت افزایش یابد. به‌عبارتی، ‌بدن افرادی که از این ترکیب‌ غذایی استفاده می‌کنند، حدود یک‌سوم از کالری‌های اضافی را نمی‌سوزاند. همچنین، چربی دریافت‌شده از غذا نیز در بدن این افراد کمتر سوزانده می‌شود و انرژی کمتری هم به هضم غذا اختصاص می‌یابد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس