نسخه پی دی اف

چه کردید شما با این فدراسیون؟

ارژنگ حاتمی- برای آن دسته از افرادی که نتوانستند مناظره علی‌کریمی و ساکت را از برنامه٩٠ ببینند، خلاصه‌ای از صحبت‌های رد و بدل شده در این برنامه را منتشر کردیم. البته چون این برنامه دیروقت پخش شد و ما نصف بیشترش را خواب بودیم، بیش از‌ ٩٠درصدش با استفاده از تخیلمان تنظیم شده است.
علی‌کریمی: مردم؛ فدراسیون دادکان را خاطرتان هست؟ آقای ساکت، چه کردید شما با این فدراسیون؟
ساکت: اصلا هم این‌طور نیست، من در جریان نیستم.
فردوسی‌پور: شما در جریان چی نیستی؟
علی‌کریمی پیامکی در گوشی‌اش به ساکت نشان می‌دهد: این چی؟ این درسته؟ اینو چی می‌گی آقای ساکت؟ این رو مردم قضاوت کنن .
ساکت: من در جریان این هم نیستم. بعدشم، توی فدراسیون، ما این‌قدر داور برای قضاوت داریم که دیگه نیازی به قضاوت مردم نداریم.
علی‌کریمی: سباستین رو چی می‌گی؟ ایشون از اقوام کی‌روشه، کار نداشته، رزومه نداشته، آوردنش اینجا به اسم مربی بدن‌سازی دستش رو بند کردن.
ساکت: این یکی رو دیگه در جریانم. اصلا هم این‌طور نیست، آقای سباستین هیچ نسبت فامیلی‌ای با کی‌روش نداره، «سباستین» چند سال پیش‌ها یک سگی داشته به نام «بل» و توی روستا و کوهستان زندگی می‌کرد. اگه شما زمان کودکی‌ات یک‌کم کارتون نگاه می‌کردی، الان نمی‌اومدی بگی سباستین از اقوام کی‌روشه. اگه سباستین و کی‌روش نسبت فامیلی داشتن بالاخره توی یکی از این ۵٢ قسمت باید کی‌روش هم دیده می‌شد که نشد.
علی‌کریمی: آقای ساکت، اصلا چرا اساسنامه فدراسیون رو فیفا تایید نکرده؟
ساکت: مگه شما نشنیدی که می‌‌گن: «سکوت علامت رضایت است.»، ما هم این اساسنامه رو برای فیفا فرستادیم و اون‌ها جوابی بهمون ندادن، یعنی راضی هستن.
علی‌‌‌‌کریمی: چرا به اون اسپانسره، هر سال بیشتر از پارسال جریمه دادین؟
ساکت: این‌ها همه‌اش از روی دستورالعمل انجام شده، ما یک دستورالعملی داریم که با اون، این شرکت‌ها مارا درست کردن و حسابی ازمون خسارت گرفتن. بعدش هم؛ این روش اسپانسرگیری روشی به‌شدت حرفه‌ای و به‌روز است، وقتی شرکتی ببیند به ما Nدلار می‌دهد و سپس دوبرابرش از ما خسارت می‌گیرد، بقیه شرکت‌ها هم ترغیب می‌شوند بیایند اسپانسر شوند و این‌طوری مشکل نبود اسپانسرمان خود به خود حل می‌شود. اصلا اگر صدا و سیما هم بداند، می‌تواند با ما قراردادی ببندد که بعدش دوبرابر از ما جریمه بگیرد، مطمئنا خودش برای بستن قرارداد حق‌پخش تلویزیونی پیش‌قدم خواهد شد.
فردوسی پور: «او له‌له»، الان یه پیامک از طرف کی‌روش اومده؛ دوستان اون دیکشنری رو بیارن، آقای‌کریمی، کی‌روش به شما گفته «بزدل».
علی‌کریمی: من بزدلم؟ بهش زنگ بزنین ببینین جرئت داره این کلمه رو چشم تو چشم بهم بزنه.
فردوسی‌پور: بچه‌ها زنگ زدن، گویا تا پیامک زده، گوشی‌اش رو سریع خاموش کرده و از مرز هم خارج شده.
ساکت: شما ادبیاتتون خوب نیست آقای‌کریمی.
علی‌کریمی: ادبیات تاج هم خوب نبود؛ مخصوصا در گفت‌و‌گو با اون خبرنگار در رادیو.
ساکت: دیدی خیلی عجولی؟ منظورم اون ادبیات نیست، منظورم این برگه‌ است؛ ببینید مردم، آقای‌کریمی در کلاس اول راهنمایی ادبیاتش رو ١٢ شده. اصلا ادبیاتش خوب نیست.
فردوسی‌پور: خب دیگه، به انتهای برنامه رسیدیم، ما گل‌های خندانیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس