نسخه پی دی اف

یه حلقه طلایی وای که چه قیمت‌هایی

مهدی محمدی- من طلا هستم، امروز مرز گرمی ١۵٠ هزار تومان را رد کردم، قصد دارم اگر بشود مرز ٢٠٠ هزار تومان را نیز درنوردم. به نظر شما آیا موفق می‌شوم؟
١-من یک حلب هستم که مردم تو خونه‌شون، منو پراید صدا می‌زنند. خواستم ‌بهت بگم وقتی من که حلب پاره‌ای بیش نیستم توانسته‌ام خودم را از مرز بیست‌میلیون تومان رد کنم، مطمئنا شما که طلا هستی هم می‌توانی از مرز دویست هزار تومان رد ‌بشی.
٢- از تو هوای گرم بندر،توی بازار خرمشهر، پیام می‌دم. من به نامزدم قول داده بودم:«می‌خَرُم سال دیگه، برات النگوی طلا» ولی برنامه ریزی‌هایم به هم خورد. طلای عزیز، تو رو خدا دیگه بیشتر از این مرز شکنی نکن و گرنه مجبورم به همسرم بگویم:« می‌خرم قرن دیگه، برات النگوی بدل»
٣- ما که دیگر به آقای سیف امیدی نداریم، از مرزبانان می‌خواهیم اگر طلا خواست از مرز دویست هزار تومان رد شود، فرمان ایست بدهند و در صورت عدم توجه نامبرده، چند تا تیر به سمت او شلیک کنند.
۴- تقصیر سازمان تربیت بدنی است. باید به ورزش بهای بیشتری بدهند. اگر ما در المپیک طلاهای بیشتری را به دست می‌آوردیم، می‌شد با عرضه آنها در بازار، نرخ طلای کشور را تنظیم کرد.
۵- طلا! ازت نمی‌گذرم. تو مرز هشدار را رد کردی و به مرز کشتار رسیدی. من اگر خانمم سکه‌های مهریه‌اش را به اجرا بگذارد، با این قیمت‌ها باید چه خاکی بر سر بریزم؟
۶- من مرغ تخم طلا هستم. زمانی آن‌قدر قیمت تخم‌مرغ بالا رفت که حتی مرغ‌تخم‌گذار معمولی هم برای من کلاس می‌گذاشت. اما حالا با بالا رفتن قیمت طلا من هم به روزهای اوج خودم بر‌می‌گردم. پس طلاجان مرزنوردی کن هنوز .
٧-من دلار هستم. طلای عزیز، خودت می‌دانی که قیمت‌جهانی طلا ثابت است پس بدان و آگاه باش کسی که توانسته است تو را از مرز رد کند، من بودم. اگر من خودم از مرز ۴٨٠٠ تومان رد نمی‌شدم، تو هم عمرا نمی‌توانستی از مرز ١۵٠ هزار تومان رد شوی. یک ضرب‌المثل ساکن خیابان فردوسی می‌گوید: پشت هر طلای موفق، یک دلار موفق‌تر است.
٨-ناظر گمرک هرمزگان اعلام کرده است که حتی لودر به آن بزرگی هم به کشور قاچاق می‌شود. پس وقتی لودر به آن بزرگی می‌تواند از مرز رد شود، طلای به این کوچکی هم می‌تواند از مرز عبور کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس