نسخه پی دی اف

اخبار

آیت‌ا... علم‌الهدی:؛ توس بودجه ملی می‌طلبد

گروه خبر- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه پروژه توس برای به سرانجام رسیدن بودجه ملی می‌طلبد، گفت: توس باید به عنوان یک نماد تاریخی، حفظ و برجسته شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، آیت‌ا... سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی استان، با بیان اینکه میراث فرهنگی باید پیوست فرهنگی داشته باشد، افزود: جریان‌های فرهنگی باید وابسته به امام رضا(ع) باشند.
وی ادامه داد: ساخت‌وسازهای بافت پیرامون حرم مطهر رضوی نیز باید معماری سنتی داشته باشد.


سهم مشهدی‌ها
فقط ١۴ روز هوای پاک
گروه خبر- مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: امسال فقط ١۴ روز هوای پاک برای مشهد به ثبت رسید، در حالی‌که این عدد در سال گذشته ٢٣ روز بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا با بیان اینکه سال گذشته مشهد ٢٢٨ روز هوای سالم داشت که این تعداد امسال به ٢٣۵ روز رسیده است، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ٧۵ روز کیفیت هوای مشهد ناسالم برای گروه‌های حساس و پنج روز ناسالم برای تمام گروه‌ها بوده که این روزها در سال گذشته به ترتیب ٧۴ و چهار روز ثبت شده است.
وی به عوامل آلودگی هوای مشهد اشاره کرد و گفت: از لحاظ طبیعی مشهد وضعیت خاصی دارد که این امر سبب شده آلاینده‌ها به سختی از شهر خارج شود. همچنین عوامل دیگری مانند افزایش بی‌رویه جمعیت، تردد روزانه یک میلیون خودرو و ٢٠٠ هزار موتورسیکلت و ... در افزایش آلودگی هوای شهر نقش دارد.پذیرا از برخورد با ٣٧ هزار و ۶٠٠ تخلف زیست‌محیطی توسط گشت‌های کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و افزود: از زمان راه‌اندازی این گشت‌ها ٩٣ درصد از افرادی که خودروی دودزا داشتند، نسبت به اصلاح خودروی خود اقدام کردند.


جشنواره جهادگران علم و فناوری آغاز به‌کار کرد
قاسمی مقدم- جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری به‌منظور تجلیل از مخترعان و مبتکران بسیجی روز گذشته در محل دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد و در حاشیه این جشنواره نیز نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیجیان خراسان‌رضوی برپا شده است.
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) در آیین افتتاحیه این جشنواره گفت: با انتشار فراخوان در سال ٩۶، ١٢۵ اثر از سوی مبتکران و مخترعان بسیجی ارسال شد که از این تعداد، ۶٧ اثر از سوی دبیرخانه مورد پذیرش قرار گرفت.مجتبی تنها تصریح کرد: نمایشگاه توانمندی‌های بسیجیان و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در چهار موضوع از جمله آشنایی با مبانی اقتصاد دانش‌بنیان، ضرورت کادرسازی و شبکه‌سازی و آشنایی با اخلاق حرفه‌ای از جمله برنامه‌های این جشنواره است.


تجلیل از رتبه‌های برتر المپیاد دانشجویی دانشگاه فردوسی
سارا رنگیان- برگزیدگان دانشگاه فردوسی مشهد که در بیست‌ودومین المپیاد علمی کشور رتبه‌های کمتر از ١۵ کسب کرده بودند، تجلیل شدند. محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد روز گذشته در مراسم تجلیل از این برگزیدگان اظهار کرد: رتبه‌آوری در المپیاد ورزشی، نشریات دانشجویی و فعالیت‌های فرهنگی برای دانشگاه مهم است، اما کسب مقام در المپیاد علمی اهمیت بیشتری دارد. زیرا اصالت دانشگاه با فعالیت‌های علمی بیشتر می‌شود. ۵٠ نفر از دانشجویان دانشگاه فردوسی به بیست و دومین المپیاد علمی کشور که ٢٩ و ٣٠ تیر ٩۶ برگزار شد، اعزام و ٣٢ نفر موفق به کسب رتبه کمتر از ١۵، در رشته‌های مختلف شدند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس