نسخه پی دی اف

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت نشاط، امید و شادمانی در چهلمین سال انقلاب:؛ سخت‌گیری و دخالت‌ها در زندگی مردم کم شود

استانداران جوانان را به صحنه مدیریت بیاورند
حجت الاسلام حسن روحانی روز گذشته در نشست مشترک استانداران، وزیران، رؤسای سازمان‌های اقتصادی و مدیران مؤسسات مالی و اعتباری با قدردانی از حضور مردم وفادار و زمان شناس در راهپیمایی با عظمت ٢٢ بهمن، همگان را به تلاش برای تقویت امید در کشور فرا خواند و اظهارکرد: ملت جلو است، اما دستگاه‌های تبلیغاتی ما از ارزیابی‌های جهانی نیز عقب هستند و بذر یأس می‌پاشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی بیان کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف همیشه مغتنم است و در شرایط فعلی حضور پرشور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن در همه استان‌ها، شهرها، بخش‌ها و حتی روستاها بسیار باعظمت بود و نشان داد که مردم مصمم هستند، مسیری که حدود ۴٠ سال پیش شروع کردند، ادامه
دهند.
رئیس دولت دوازدهم اضافه کرد: باوجود برخی مشکلات، مردم با قوت مسیر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را طی می‌کنند و امروز هم اگر از مردم سؤال شود، در مقابل دخالت بیگانگان، اختناق یا استبداد، باز هم با ٩٨.٢ درصد به جمهوری اسلامی، رأی می‌دهند.

هیچ‌کس نمی‌خواهد فساد در جامعه باشد
روحانی گفت: ممکن است مردم در شیوه و نحوه اجرا و برنامه‌ها به اداره امور، انتقاداتی داشته باشند، اما خواهان احترام به فرهنگ ملی و دینی‌شان هستند و هیچ‌کس نمی‌خواهد فساد در جامعه باشد و همه به دنبال مبارزه با فساد هستند و انقلاب اسلامی برای استقلال، آزادی، فرهنگ اسلام و فرهنگ ملی و برای جمهوریت و اسلامیت بود و معتقدند که این مسیر قابل بازگشت نیست و ملت ایران آرمان‌ها و مسیری را که انتخاب کرد، با قدرت ادامه خواهد داد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با وحدت و انسجام همه ملت ایران به ثمر نشست، بیان کرد: امام راحل، مردم ایران و رژیم فاسد و غیرقانونی شاه، قبل از سال ۵٧ نیز حضور داشتند، اما چرا انقلاب در سال ۴١ یا ۴٢ به پیروزی نرسید. تفاوتی که سال ۵٧ با سال‌های گذشته خود داشت این بود که در این سال، همه مردم به انسجام و آرمان مشترکی دست یافتند و همه آماده فداکاری در راه رسیدن به آن آرمان‌ها و اهداف شدند.

تا زمانی که وحدت در جامعه وجود دارد، انقلاب پایدار خواهد ماند
رئیس شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه تا زمانی که وحدت و انسجام در جامعه وجود دارد، انقلاب اسلامی نیز پایدار خواهد ماند، گفت: هیچ قدرت خارجی و هیچ گروه و گروهکی تا زمانی که ملت ایران منسجم هستند، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و انقلاب پایدار خواهد ماند.
روحانی با بیان اینکه وظایف سخت و سنگینی در قبال انقلاب اسلامی، مردم ایران و نظام بر عهده داریم، گفت: وقتی که براساس قانون اساسی مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده گرفتیم، بار بسیار سنگینی بر دوش‌مان قرار گرفت و باید تلاش خود را انجام دهیم تا این مسئولیت را به درستی به انجام برسانیم.وی با اشاره به اینکه اراده، نشاط و امید به آینده از پایه‌های اصلی پیشرفت کشور است، گفت: اگر کسی نشاط و امید صد درصدی به آینده ندارد، نباید در مسئولیت بماند و مدیرانی باید سرکار بمانند. ما کاملاً به آینده کشور امیدواریم و می‌توانیم کشورمان را در مسیر پیشرفت قرار
دهیم.

اگر نظام مستحکم نبود، بیش از ١٩٠ کشور جهان روبه‌روی ترامپ نمی ایستادند
رئیس جمهور با طرح این سؤال که چرا همه دنیا درباره برجام در برابر ترامپ ایستادند، گفت: بی تردید اگر نظام و آینده کشورمان مستحکم نبود، بیش از ١٩٠ کشور جهان روبه‌روی ترامپ نمی‌ایستادند و این ایستادگی نشانه اعتماد جهان به این نظام، ملت و دولت است چرا که آن‌ها در مسیری که می‌خواهند قرار بگیرند، محاسبات لازم را انجام می دهند و بی دلیل تمام حیثیت و توان سیاسی خود را هزینه نمی‌کنند.
روحانی همچنین اضافه کرد: در ابتدای دولت یازدهم ریسک اعتباری ایران بیش از ٧ درصد بود و امسال به ۵ درصد رسیده است و این نیز نشانه‌ای از افزایش اعتماد جهانی به کشورمان است و سایر شاخص‌ها نیز همین روند اعتماد جهانی را نشان می‌دهد و البته در این میان نباید به هیاهوی بوق‌های خارجی اعتنایی کرد البته برخی دستگاه‌های تبلیغاتی داخلی نیز از ارزیابی‌های جهانی نسبت به پیشرفت ایران عقب هستند و بذر یأس می‌پاشند و این در حالی است که ملت ایران همچنان جلوتر ازهمه این دستگاه‌ها در حال حرکت است.
وی با بیان اینکه قانون اساسی کشورمان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و به خوبی می‌تواند، ضمن اداره کشور، رضایت عمومی را هم به شرط التزام و اجرای کامل آن برقرار سازد، اظهارکرد: باید از همه ظرفیت‌های قانون اساسی در مدیریت بهتر امور استفاده کنیم و فصول مختلف قانون اساسی از جمله فصل سوم قانون اساسی که مربوط به حقوق ملت است را مورد توجه قرار دهیم.
روحانی گفت: در اجرای قانون اساسی، همه دستگاه‌ها، باید مشارکت داشته باشند اما رئیس جمهور مسئولیت و وظایف خاصی نسبت به اجرای قانون اساسی دارد و مسئول اجرای آن است و در این مسیر همه قوا و نهادها باید در کنار هم قرار بگیرند.

دولت برای تفویض اختیار به استانداران آمادگی دارد
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه سال آینده به عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، باید سال نشاط، امید و شادمانی مردم ایران باشد، اظهار کرد: باید سخت‌گیری و دخالت‌ها در زندگی مردم سراسر کشور، کم شود و همگان اساس اسلام را که بر پایه فرهنگ، اصلاح و تبلیغ است در مواجهه با مردم در پیش بگیرند چرا که اسلام دین مشقت و سخت‌گیری نیست بلکه دین بشارت و هدایت و سمحه و سهله است.رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه دولت برای تفویض اختیار به استانداران آمادگی دارد، همه مسئولان را به حضور جوانان و زنان در عرصه‌های مدیریتی توصیه کرد و گفت: باید جوانان هر چه سریع‌تر به عرصه مدیریت وارد شوند و فاصله مدیریت با نسل جوان کاهش یابد. زنان کشورمان نیز شایستگی‌های فراوانی دارند و باید در سطوح مختلف مدیریتی وارد شوند.
روحانی همچنین توجه و نگاه یکسان به اقوام و مذاهب مختلف را از سوی مسئولان مورد تأکید قرار داد و گفت: همه ایرانیان و اقوام و مذاهب گوناگون باید احساس کنند که مدیران کشور و مسئولان با نظر واحدی به آن‌ها نگاه می‌کنند و هیچ تفاوتی بین آن‌ها قائل نیستند.
وی تصریح کرد: انسجام و وحدت با شعار ایجاد نمی‌شود، بلکه با عمل و رسیدگی به امور اقشار مختلف مردم است که می‌توان وحدت ایجاد کرد و جامعه ایران، جامعه محبت، برادری و اخوت است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس