نسخه پی دی اف

معاون وزیر ارتباطات از عزم مسئولان برای ادامه طرح رجیستری خبر داد؛ همه گوشی ها تا پایان سال مشمول رجیستری‌ می‌شوند

چندماهی از شروع طرح رجیستری‌ تلفن‌همراه می‌گذرد و تا کنون برندهای اپل، بلک بری، موتورولا، گوگل و ال جی مشمول این طرح شده‌اند، اما به گفته کارشناسان تا زمانی که برندهای سامسونگ و هواوی که بخش عمده بازار تلفن‌همراه ایران را در اختیار دارند به این طرح وارد نشده‌اند، نمی‌توان به ارزیابی موفقیت اجرای طرح رجیستری‌پرداخت.
حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در همین زمینه گفت: برنامه مورد نظر برای طرح ثبت تلفن همراه، قرار گرفتن تمامی برندهای تلفن‌همراه تا پایان سال جاری است و تمامی برندها تا پایان امسال مشمول رجیستری خواهند شد.

قطع ٢۵ هزار تلفن‌همراه قاچاق تا کنون
فلاح جوشقانی درباره وضعیت اجرای طرح رجیستری تلفن‌همراه تا کنون گفت: در حال حاضر با اجرای طرح رجیستری برای برندهای اپل، گوگل، بلک بری، موتورولا و گوگل، ۲۵ هزار دستگاه تلفن همراه در شبکه قطع شده است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به سیستم ورود مسافری تلفن‌همراه به کشور گفت: سامانه اظهار تلفن همراه مسافری از سوی گمرک راه‌اندازی شده است و مسافرانی که قصد ثبت تلفن همراه خود در کشور را دارند، یک ماه فرصت دارند و می‌توانند به صورت الکترونیک با اعلام شماره گذرنامه نسبت به پرداخت هزینه ثبت با وجود معافیت‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند و دیگر نیاز به حضور در گمرک، فرودگاه یا مکانی به صورت فیزیکی وجود ندارد.

پایانی بر بازار قاچاق تلفن‌همراه
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که ترسی از ریسک اجرای طرح رجیستری برای برندهای بزرگ تلفن‌همراه وجود ندارد، اظهار کرد: اجرای هر محله از طرح رجیستری ریسکی را به دنبال دارد، آمادگی در سامانه‌ها ایجاد شده‌است و بر اساس میزان آمادگی طرح رجیستری پیش می‌رود. اگر ترسی از ریسک اجرای رجیستری وجود داشت، به هیچ وجه نباید این طرح شروع می‌شد.
فلاح جوشقانی خاطرنشان کرد: نکته مهم درباره سامانه‌های نرم افزاری همچون رجیستری، امکان ایجاد مشکلات پیش‌بینی نشده است و برای همین مسئله نیز پیمانکار حرفه‌ای طرح رجیستری همواره اصلاحاتی را انجام می‌دهد تا مشکلی وجود نداشته باشد.وی افزود: با تمام توان طرح ثبت تلفن همراه ادامه پیدا می‌کند چرا که منافع مردم و دولت را به دنبال دارد و سعی داریم با جلوگیری از ضربه اقتصادی قاچاق تلفن‌همراه به کشور، از این پدیده ناپسند و نادرست جلوگیری و بازار بزرگ ١٢ هزار میلیارد تومانی صنعت تلفن‌همراه به چرخه سالم اقتصادی کشور تزریق کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس