نسخه پی دی اف

شهردار در ديدار با هيئت تجاری هندی در جهت رونق سرمايه گذاری شيعيان جهان در مشهد پيشنهاد داد؛ تشكيل شركت سهامی عام برای آبادانی شهر

گروه خبر- شهردار مشهد در دیدار با هیئت سرمایه‌گذار هندوستان پیشنهاد تشکیل شرکت سهامی عام با هدف حضور تجار جهان شیعه را در مشهد مطرح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، قاسم تقی‌زاده خامسی با بیان این مطلب در نشستی مشترک با هیئت سرمایه‌گذار کشور هندوستان که در دفتر کاری وی برگزار شد، اظهار کرد: ٢۵٠ میلیون شیعه در جهان وجود دارد و در کنار آن فرقه‌هایی از اهل سنت نیز حضور دارند که به امام رضا (ع) و اهل بیت (ع) علاقه‌مند هستند. به همین منظور پیشنهاد می‌کنم شرکت سهامی عامی تشکیل و سهام این شرکت در بورس عرضه شود تا تجار و شرکت‎های شیعه بتوانند سهام آن را برای آبادانی شهر امام هشتم (ع) خریداری کنند.
وی ادامه داد: بسیاری علاقه‌مند هستند حتی با پرداخت ١٠٠ دلار در آبادانی این شهر مشارکت کنند و چنانچه مراحل قانونی این مهم طی شود، می‌توان نام این شرکت سهامی را شرکت زائر امام رضا (ع) نهاد.
شهردار مشهد پیشنهاد خود را در سه حوزه ساخت اقامتگاه برای زائران، استحصال زباله و ایجاد مراکز تفریحی مطرح کرد و افزود: در حوزه احداث اقامتگاه می‌توان هتل یا اقامتگاه‌های خصوصی ساخت که با استقبال خوب زائران در خرید و حتی در مرحله پیش‌فروش واحدهای اقامتگاهی مواجه خواهد شد.وی با بیان اینکه در روز دو هزار تن زباله از سطح شهر مشهد جمع‌آوری می‌شود، بیان کرد: بخشی از زباله جمع‌آوری شده کمپوست شده و بخشی دیگر دفن می‌شود. می‌توان از هزار تن زباله جمع‌آوری شده بهره گرفت و از آن در راستای تولید برق استفاده کرد. تقی‌زاده خامسی به احداث پارک‌های مختلف در مشهد نیز اشاره کرد و آن را یکی دیگر از نیازهای این شهر و فرصتی برای سرمایه‌گذاران خواند.وی با اشاره به شعار «مشهد، شهر هوشمند» که از زمان آغاز فعالیت وی مطرح شد، گفت: از ورود سرمایه‌گذاران در این زمینه نیز استقبال می‌شود.تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه مشهد دومین کلان‌شهر ایران است و جمعیتی معادل سه میلیون و ٢٠٠ هزار نفر دارد، گفت: همچنین بیش از ٢۵ میلیون مسافر و گردشگر به این کلانشهر قدم می‌گذارند و از این رهگذر نیز فرصت‌های متعددی قابل استحصا است. راج شاه، سرمایه‌گذار کشور هندوستان نیز در این نشست ضمن استقبال از پیشنهاد شهردار مشهد مبنی بر ایجاد شرکت سهامی عام برای شیعیان جهان، گفت: می‌توان این بورس را در مشهد راه‌اندازی کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس