نسخه پی دی اف

سفر بی‌سفر! ؛ فرماندار: مدير مشهدی بايد نوروز در شهر باشد

بنیامین یوسف‌زاده- آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در سال ٩۶ روز گذشته با ارائه گزارش عملکرد رئیس سازمان بازرسی و همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش شهرآرا، فرماندار شهرستان مشهد در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز بهار طبیعت، تمام دستگاه‌های استان را مکلف کرد تا تمام توان و ظرفیت خود را در برای خدمت‌رسانی هر چه شایسته‌تر به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به کار گیرند.
محمدرحیم نوروزیان بر این موضوع نیز تأکید کرد که مدیر مشهدی در روزهای نوروز باید در مشهد باشد و به تعبیر دیگر، معنایی ندارد که مدیری مشهدی باشد و در روزهای آغازین سال که این شهر میزبان میلیون‌ها زائر و مسافر است به سفر برود.
فرماندار مشهد با تأکید بر این که ادارات و سازمان‌هایی که بیشترین گردش مالی را دارند باید سالی یک‌بار بازرسی شوند، گفت: پیشنهاد می‌‌شود تا برخی از مواردی که در حوزه تخلفات اداری عمومیت بیشتری دارد، توسط سازمان بازرسی به عنوان جزوه به مدیران ارائه شود.وی با اشاره به اغتشاشات چندی پیش در کشور و مشهد اضافه کرد: یکی از تبلیغات سنگینی که مدت‌ها قبل دشمن شروع کرده، این است که چهارشنبه‌سوری را به‌گونه‌ای جهت دهند که آسیب و ضرری به جامعه برسانند و این وظیفه ماست و باید از خطراتی که ممکن است به اموال عمومی و دولتی برسد، مراقبت کنیم.
نوروزیان با بیان اینکه تأمین نظم و امنیت در مسیرهای ترددی مردم باید با نگاه ویژه‌ای انجام شود، افزود: در همین راستا نیروی انتظامی باید گشتی‌های خود را در محل سکونت و تردد زائرین بیشتر کند تا زائرین با خاطره خوش از مشهد بروند.
وی ادامه داد: همچنین نهادهای متولی نظارت بر قیمت‌ها باید بر کیفیت کالاها و بهداشتی بودن آن‌ها به خصوص در مراکز اقامتی و تجاری دقت نظر ویژه‌ای داشته باشند.
فرماندار مشهد با ابراز تأسف از اینکه دشمن در دنیای مجازی فضا را به نحوی طراحی کرده که در همه امور حاکمیت نظام مقصر جلوه داده می‌شود، اظهار کرد: وقتی در رقابت‌های سیاسی همه اشکالات را به گردن جناح مقابل می‌اندازیم نتیجه همین می‌شود.

آشنا نبودن با قوانین
رئیس سازمان بازرسی خراسان رضوی نیز در این جلسه یکی از آسیب‌های رفتاری در محیط‌های اداری را آشنا نبودن مدیران و مسئولان بر قوانین و مقررات دانست و گفت: باید بدانیم نظارت بر زیرمجموعه به معنای نبود اعتماد به زیرمجموعه نیست، بلکه برای جلوگیری از انحراف، حفظ و صیانت از سرمایه
انسانی است.
حجت‌الاسلام حسن درویشیان با اشاره به آسیب در حوزه ساختارهای دستگاه‌ها، افزود: در بسیاری از دستگاه‌ها متناسب با وظایف، مأموریت‌ها و مطالبات امروز جامعه ساختار درستی ندارند و به طور مثال دستگاهی ۵۶ وظیفه دارد، اما اعتبارات، امکانات و نیروی آن برای انجام ۲۰ وظیفه بیشتر نیست.
وی با تأکید بر اینکه برای آگاهی از قانون در دستگاه‌ها به برگزاری جلساتی برای آموزش نیاز است، بیان کرد: ناهماهنگی و بخشی‌نگری در استفاده از ظرفیت‌های این استان به‌خصوص مشهد از مسائل دیگری است که در محیط‌های کاری شاهد آن هستیم.
به گفته رئیس سازمان بازرسی خراسان رضوی در حوزه بهداشت و درمان، گردشگری، بانک، دستگاه‌های اجتماعی آسیب‌های جدی داریم که بخش قابل توجهی از آن، رفتاری و قابل اصلاح است.

فقدان مهارت نیروی کار
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خراسان رضوی نیز در این مراسم یکی از چالش‌های اصلی بازار کار امروز را در کنار مشکل فرهنگ کار، بحث فقدان مهارت نیروی کار دانست و گفت: با این وضعیت نمی‌توانیم علی‌رغم فرصت‌های شغلی در بخش خصوصی به این مورد پاسخ دهیم.
محمد سنجری افزود: با این حال در قانون برنامه ششم ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف و در راستای وظایف سازمان‌های مختلف در رابطه با اشتغال و در کنار آن‌، سیاست‌های کلان اشتغال ایجاد شده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس