جمع‌کردن خرده‌‌شیشه‌ها

﷯گرفتن آب‌لیمو با دست :اگر به هر دلیلی به دستگاه آبلیموگیری دسترسی ندارید، می‌توانید آبِ لیمو را با دست بگیرید. برای این منظور فقط کافی است میوه را یک تا دو دقیقه درون مایکروفر قرار دهید تا گرم شود، سپس آن را از وسط دو نیم کرده و فشار دهید تا تمامی آب آن به‌طور کامل گرفته شود.
﷯ جمع‌کردن خرده‌ شیشه‌ها:جمع‌کردن تکه‌های شیشه‌های شکسته‌شده کمی خطرناک است، اما می‌توانید این کار را آسان کنید. برای این امر فقط کافی است یک تکه نان تست را برداشته و روی جایی که شیشه‌ها ریخته‌اند، بگذارید و بردارید. به‌دلیل بافتی که نان دارد، ریزترین خرده شیشه‌ها هم به آن می‌چسبد و از زمین بلند می‌شود.
﷯ ثابت‌نگه‌داشتن قاشق در‌کنار قابلمه: اگر ثابت‌نگه‌داشتن قاشق درکنار قابلمه درحین آشپزی برایتان یک معضل شده، توصیه می‌کنیم یک کش پلاستیکی را انتهای دستۀ قاشق بپیچانید، تا وقتی آن را به بدنۀ ظرف تکیه می‌دهید، در جای خود بایستد و درون غذا لیز نخورد.
﷯ جداکردن دانه‌های بلال از آن: برای اینکه بتوانید بلال را به‌صورت عمودی در جای خود ثابت کرده و دانه‌های آن را جدا کنید، کافی است آن را در قسمت وسط یک قالب فلزی کیک بگذارید و با چاقوی تیز از بالا به پایین برش دهید. به این ترتیب همه ذرت‌ها درون ظرف می‌ریزد و به اطراف هم پراکنده نمی‌شود.
﷯ اندازه‌گیری دقیق مواد خوراکی: برای اینکه اندازه دقیقی از انواع آردها یا پودرها برای استفاده در آشپزی داشته باشید، می‌توانید یک چسب کاغذی در بالای ظرف آن بچسبانید و پس از برداشتن مقدار لازم، قاشق را با کمک این چسب، سرخالی کنید.
محبوبه امیری مقدم

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس