سردار کارگر خبر داد، بهره‌برداری از باغ‌موزۀ دفاع مقدس تا خرداد٩٩

اسکندریان- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از بهره‌برداری کامل از باغ‌موزۀ دفاع مقدس در مشهد تا خرداد٩٩ خبر داد.
به‌گزارش شهرآرا، سردار بهمن کارگر روز گذشته در نشست خبری با بیان اینکه شهرداری مشهد تاکنون بیشترین کمک را برای ساخت باغ‌موزۀ دفاع مقدس خراسان رضوی داشته است و در دیداری که صبح امروز با مدیران شهری مشهد داشتیم، نسبت به تسریع و تکمیل این مجموعه به شکل فاخر تأکید دارند، افزود: «شهردار جدید مشهد بر ساخت هرچه‌سریع‌تر این باغ‌موزه اهتمام و تأکید دارد تا امکانات دیجیتالی به این باغ‌موزه اضافه شود.».
وی با بیان اینکه باغ‌موزۀ دفاع مقدس تاکنون ٣٠درصد پیشرفت داشته است، اضافه کرد: «امسال ١٠ موزۀ دفاع مقدس در استان‌های کشور به بهره‌برداری می‌رسد و براساس برآوردها امید است باغ‌موزۀ دفاع مقدس مشهد نیز تا خردادماه ١٣٩٩ تکمیل و آمادۀ بهره‌برداری شود.».
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خواستار مشارکت همۀ دستگاه‌ها و بخش‌ها ازجمله آستان قدس رضوی در ساخت این مجموعۀ فرهنگی شد و تأکید کرد: «با توجه به حجم بالای زائران داخلی و خارجی مشهد مقدس، باید برنامۀ تشرف زائران به این شهر به‌گونه‌ای تدوین شود که دیدار از موزۀ دفاع مقدس هم بخشی از آن باشد.».

اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی ۲۲مهرماه آغاز می‌شود
وی با اشاره به اعزام ۶میلیون نفر در سال گذشته درقالب راهیان نور برای بازدید از مناطق عملیاتی سابق در جنوب، غرب و شمال غرب کشور، گفت: «سفرهای راهیان نور دانش‌آموزی روز شنبه ٢٢مهرماه، با حضور وزیر آموزش‌وپرورش از استان البرز به شکل رسمی آغاز می‌شود.».
سردار کارگر خاطرنشان کرد: «خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و بوشهر جزو مقاصد سفرهای راهیان نور به‌لحاظ وجود مناطق عملیاتی زمینی و دریایی است. همچنین در این مناطق ۵٧ یادمان دفاع مقدس وجود دارد که موردبازدید مسافران قرار می‌گیرد.». وی اضافه کرد: «هم‌اکنون امکان پذیرایی شبانه از ١٢٠هزار نفر در مناطق راهیان نور کشور فراهم شده و امسال این امکانات در اختیار مسافران با خودروهای شخصی نیز قرار داده خواهد شد.».
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: «مطابق توصیۀ رهبر معظم انقلاب امنیت راه‌ها و جلوگیری از وقوع حوادث جاده‌ای برای ما در اولویت قرار دارد و دراین‌خصوص اقدامات و هماهنگی‌هایی با پلیس و وزارت راه برای برگزاری ایمن این سفرها انجام شده است.».
سردار کارگر درخصوص فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزۀ نشر و فیلم نیز گفت: «پس از پایان جنگ تا سال٩٣، ١۵هزار جلد کتاب در رابطه با دفاع مقدس در کشور منتشر شده که از نظر کمی عدد قابل‌قبولی نیست.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس