رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد؛ مرکز ١٣٧ کمک‌رسان سیاست‌گذاری‌های شورای شهر

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانۀ شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: «تقویت مرکز ١٣٧ موجب افزایش مشارکت مردم در ادارۀ شهر و بازخورد‌گیری اقدامات شهرداری و شورای شهر می‌شود.».
به گزارش شهرآرا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی، در حاشیۀ پاسخ به تماس‌های تلفنی شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی ١٣٧ شهرداری، که به همت مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل صورت گرفت، اظهار کرد: «جا دارد به همکارانمان در مرکز ١٣٧ خدا‌قوت عرض کنیم که پل ارتباطی شورای شهر و شهرداری با مردم هستند و، با صبوری و سختی، این ارتباطات را به‌خوبی برقرار می‌کنند.».
وی با اشاره به اینکه «١٣٧ کمک‌‎رسان ما در حوزۀ سیاست‌گذاری‌های شورای شهر و امور اجرایی شهرداری می‌باشد.»، ادامه داد: «امروز بیشتر تماس‌ها به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین مشکلات شهروندان در مناطق اختصاص داشت که این موارد در کمیسیون فرهنگی و همچنین کمیته‌های نظارتی پیگیری خواهد شد.».
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانۀ شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: «فضای بسیار خوبی توسط مرکز ارتباطات مردمی ١٣٧ برای انتقال و بازتاب دادن اقدامات مدیریت شهری ایجاد شده است. این مرکز ظرفیت و پتانسیلی خوب است که باید بیش از این تقویت گردد.». اصولی، ضمن اعلام آمادگی شورای اسلامی شهر برای حمایت و تقویت مرکز ١٣٧، تصریح کرد: «تقویت این مرکز می‌تواند ما را در رسیدن به مشارکت بیش‌از‌پیش مردم در ادارۀ شهر و در بازخوردگیری اقدامات شهرداری و شورای شهر یاری نماید تا ما نیز بتوانیم، با توجه به درخواست‌های مردمی و هماهنگ با آن، اقداماتمان را برنامه‌ریزی کنیم.». وی خاطرنشان کرد: «مقرر شده است گزارش کاملی از هزینه‌کردهای حوزۀ فرهنگی شهرداری به شورای اسلامی شهر ارائه شود. با توجه به اینکه در سال جاری بودجۀ پیش‌بینی‌شدۀ شهرداری به صورت کامل محقق نمی‌شود، در این حوزه اقداماتی برای اصلاح بودجه انجام خواهد شد.».
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانۀ شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: «شهرداری و شورای شهر به مسائل فرهنگی و اجتماعی نگاه حمایتی دارند. ضمن اینکه ما نیز پیگیری خواهیم کرد تا از لحاظ منابع و اعتبارات در این حوزه با کمبود زیادی مواجه نشویم. اصولی گفت: «دغدغۀ عمدۀ مردم شهر در حوزۀ فرهنگ است زیرا مشهد شهری زیارتی و فرهنگی و همچنین پایتخت فرهنگی جهان اسلام و پایتخت معنوی کشور است و دارای شرایط و ویژگی‌هایی خاص می‌باشد.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس