شهردار مشهد در مراسم معارفه مدیرعامل موسسه شهرآراخواستار پیگیری مشکلات شهر و توجه به نظر منتقدان شد ؛ از انتشار صدای مخالف نترسید

اسکندریان- مراسم تودیع مجید تفکر و معارفۀ مجید خرمی به‌عنوان مدیرمسئول مؤسسۀ شهرآرا با حضور شهردار مشهد، امیر شهلا و بتول گندمی اعضای شورای شهر مشهد، شهریار آل‌شیخ معاون برنامه‌ریزی شهرداری مشهد و جمعی از روزنامه‌نگاران برگزار شد.
به‌گزارش شهرآرا، قاسم تقی‌زادۀخامسی، شهردار مشهد در این مراسم اظهار کرد: «برای انتخاب جوانان در سمت‌های مختلف، باید ریسک کرد؛ اما خود جوان هم باید ظرفیت آن را داشته باشد. این در‌حالی است که افرادی که برای این سمت‌ها انتخاب می‌کنیم، ترجیحاً جوان هستند و ظرفیت کارکردن را نیز دارند که در انتصابات اخیر نیز این موضوع لحاظ شده است.».

روزنامۀ شهرآرا باید صدای مردم مشهد باشد
شهردار مشهد عنوان کرد: «اگر از من می‌پرسیدند که دوست داشتی چه‌کاره باشی، می‌گفتم دوست داشته‌ام روزنامه‌نگار بمانم. روزنامه‌نگاری واقعاً کار پرارزشی است و در هر سمتی در روزنامه، ارزشمند است؛ زیرا رسانه محصول یک کار جمعی است.».
تقی‌زادۀخامسی با بیان اینکه روزنامه‌داری با کار زور اداره نمی‌شود، خاطرنشان کرد: «روزنامه با عشق است که تولید می‌شود. اگر کسی برای حقوق و مزایا آمده، هیچ فایده‌ای ندارد. شما باید تلاش کنید همکارانتان به عشق روزنامه‌نگاری نزدیک شوند و هر که اهل قلم است، خوب می‌نویسد و صداقت دارد، باید باب طبع مردم بنویسد.».
وی تصریح کرد: «روزنامۀ شهرآرا باید صدای مردم مشهد باشد. درحال‌حاضر روزنامه به خبر زنده نیست، به گزارش و مقاله زنده است. ما در مشهد با مشکلات مختلف مردمی مواجهیم و اگر از نیروهای خوب استفاده کنید، می‌توانید به صدای‌مردم‌بودن نزدیک شوید.».شهردار مشهد با بیان اینکه شهرآرا باید به یک قطب روزنامه‌نگاری تبدیل شود، عنوان کرد: «باید موضوع آموزش چه برای نیروهای موجود و چه برای افراد خارج از روزنامه در این رسانه و مؤسسه به‌طور‌رایگان انجام شود. فردوسی، اخوان، مطهری و... از این خطه و فرهنگ بوده‌اند و این فرهنگ باید به همه‌جا گسترش یابد.». تقی‌زادۀخامسی با بیان اینکه از اینکه صدای مخالف را چاپ کنید، اصلا نترسید، گفت: «انسان به نقد زنده است و بگذارید که همه نقد کنند.».وی یادآور شد: «روزنامه و رسانۀ مکتوب هنوز زنده است. مردم از اطلاعات و اخبار اشباع شده‌اند، اما هنوز برای تحلیل‌کردن، جای بسیاری وجود دارد و باید روزنامه‌ها به این سمت حرکت کنند.».
شهردار مشهد با تأکید بر نقش فضای مجازی در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم گفت: «روزنامۀ شهرآرا باید در کنار تحلیل مباحث و مشکلات شهری، دنیای مجازی را نیز دریابد و به تقویت نقش خود در فضای مجازی بپردازد.».
وی افزود: «باید مردم شهرآرا را ببینند تا بدانند صدای آنان شنیده می‌شود، برهمین‌اساس باید روی خلأهایی که باعث دوری مردم از شهرآرا می‌شود، کار شود و با پرکردن این خلأها درجهت بهبود شرایط شهرآرا استفاده شود.».

خوش‌حالیم انتصابات شهرداری
از جوانان اصلاح‌طلب است
بتول گندمی، عضو شورای شهر مشهد در ادامۀ این نشست اظهار کرد: «برای حضور تقی‌زادۀخامسی در این شهر به جوانان مشهد تبریک می‌گویم. بسیار معتقد هستم که شهرداری که درحال‌حاضر ادارۀ شهر را برعهده گرفته است، در معدنی را باز می‌کند که هم خیلی غنی است و هم ریسک بسیار بالایی دارد.».
وی افزود: «در‌حال‌حاضر احساس غرور می‌کنم که تمام انتصابات شهردار مشهد از درون معدن جوانان اصلاح‌طلب این شهر بوده است. جای تبریک وجود دارد که مجید خرمی، دست‌پروردۀ رسانه‌های اصلاح‌طلب، به‌عنوان مدیرمسئول شهرآرا انتخاب شده است.».
گندمی خاطرنشان کرد: «از شهردار مشهد تشکر می‌کنم که به این نسل اعتماد کرده و ریسک کرده است؛ زیرا او می‌توانست بدون ریسک افراد دیگری را در این سمت‌ها جایگزین کند. امیدواریم که ادامۀ انتخابات او نیز این‌چنین باشد.».

از انتصابات جدید شهردار خرسندیم
امیر شهلا، دیگرعضو شورای شهر مشهد نیز در ادامۀ این مراسم عنوان کرد: «ما در مشهد سال‌ها بود که به شجاعتی بی‌مثال و قدرت ریسک‌پذیری بسیار بالا برای تغییر پارادایم و گفتمان نیاز داشتیم.».
شهلا خاطرنشان کرد: «من خوش‌حالم که تقی‌زاده سکان این شهر را برعهده گرفته و به مدیران ارشد کشوری نیز دسترسی دارد. شعار او این بود که از تهران کسی را نمی‌آورم و می‌خواهم تیم خود را از افراد مشهدی بچینم. خوشبختانه انتصابات اخیر او آمادگی کامل او را برای تغییر پارادایم نشان می‌دهد.».

شهرآرا، روحش زنده نیست
مجید خرمی، مدیرمسئول روزنامۀ شهرآرا نیز در این نشست اظهار کرد: «وقتی می‌گوییم اصلاح‌طلب هستیم، معنی‌اش این نیست که قرار است روزنامه را سیاسی کنیم، بلکه قرار است با منش اصلاح‌طلبی روزنامه‌ را برای مردم مشهد و با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و اطلاع‌رسانی چاپ کنیم.».
وی افزود: «متأسفانه شهرآرا، روحش زنده نیست و از بین رفته و اگر بتوانیم روح او را زنده کنیم، می‌توانیم رسانۀ مردم مشهد باشیم. برای بهتر‌شدن این روزنامه و مؤسسه از هر فرصتی استفاده می‌کنیم، زیرا نیروهای بسیار توانمندی در مؤسسه داریم.».
خرمی با بیان اینکه شهردار جدید مشهد اهل رسانه است، یادآور شد: «اینکه درحال‌حاضر همشهری به ساختار فعلی رسیده، به‌خاطر این بوده که زیر ساخت های مناسبی برای آن در نظرگرفته شده و تقی‌زادۀ‌خامسی نیز از موسسان اصلی آن روزنامه است.».
وی خاطرنشان کرد: «من در شهرآرا سرباز نگاه اصلاح‌طلبی هستم و برای دیدن منش، رفتار و فرهنگِ آن تلاش خواهم داشت؛ همچنین حامی حضور و نگاه بانوان و زنان خواهیم بود و همۀ این اقدامات درجهتی خواهد بود که مردم این تغییر را احساس
کنند.».
مجید تفکر، سرپرست سابق روزنامۀ شهرآرا نیز در این مراسم تودیع شد و در سمت معاونت اداری‌مالی ابقا شد. وی اظهار کرد: «به اعضای شورای شهر مشهد و شهردار مشهد به‌خاطر این انتخابشان تبریک می‌گویم، زیرا مردی از جنس روزنامه برای این رسانه انتخاب شده است.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس