در دیدار رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر با رئیس کل دادگستری استان مطرح شد؛ دستگاه قضایی یار و پشتیبان شورای پنجم

گروه خبر- رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی دیدار کردند.
به‌گزارش شهرآرا، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این دیدار با اشاره به رویکردهای فرهنگی و اجتماعی شورای پنجم، عنوان کرد: «در برگزاری برنامه‌های فرهنگی، دغدغه‌ها باید لحاظ شود تا اتفاقی نیفتد که شئونات دینی و مذهبی خدشه‌دار شود؛ همچنین باید از سوء‌استفادۀ دیگرانی که از عدم برگزاری این مراسم بهره‌برداری می‌کنند، جلوگیری کنیم.».
محمدرضا حیدری برگزاری برنامه‌های فاخر فرهنگی را برای نشاط و شادی شهر لازم دانست و گفت: «مشهدالرضا شهر گفتگو، تعامل و مهربانی است و این مسائل جزو فرهنگ رضوی بوده و ما باید در این شهر برنامه‌های بسیار خوب فرهنگی‌هنری داشته باشیم.».
حیدری خاطرنشان کرد: «برگزاری برنامه‌های فاخر فرهنگی‌هنری علاوه‌بر ایجاد شادی و نشاط، برخی از تعارض‌های شهری را کاهش می‌دهد و آرامش و نشاط را در ابعاد مختلف برای جامعه ایجاد می‌کند و خواهش ما از دادگستری این است که در این بُعد در کنار ما باشد.».
وی اشاره‌ای نیز به مسائل و مشکلات موجود داشت و گفت: «سه‌هزار‌میلیارد تومان اوراق مشارکت داریم که سررسید آن فرارسیده و روزانه چندده‌میلیون هزینه برای شهرداری دارد. اداره‌کردن شهر در یک فضای این‌چنینی آن‌هم شهر امام‌رضا(ع) نیاز به یک هم‌افزایی و تعامل و همراهی جدی دارد و تاکنون همت دوستان دادگستری، حوزۀ حفظ حقوق بیت‌المال در کمربند سبز و دیگرحوزه‌ها کاملا مشهود بوده و نشان‌دهندۀ عمق نگاه استراتژیک دوستان است.».

حمایت از سرمایه‌گذاری در شهر
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: «تمام سازمان‌ها ازجمله دستگاه‌های قضایی در کنار شما و یاروپشتیبانتان خواهند بود و کار ما نیز در دادگستری خدمات است و دریغ نخواهیم کرد.».
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری ضمن اعلام آمادگی برای حضور در جلسات شورای شهر به‌منظور بررسی مسائل متقابل، عنوان کرد: «ما به‌دنبال حل مشکلات و پیدا‌کردن نقاط قوت و ضعف هستیم. در این راه باید از ارائۀ راهکارهای موقتی پرهیز شود، چرا‌که مشکل عمدۀ کشور ما رفع موقتی مشکلات است.».وی در ادامه با بیان اینکه مسائل فرهنگی دغدغۀ همۀ ماست، عنوان کرد: «بارها گفته‌ایم که مخالف برنامه‌های فرهنگی فاخر نیستیم و مدت‌ها تلاش کردیم برنامه‌های فرهنگی سالم اجرا کنیم، ولی موفق نبودیم و مسئولان نیز کمک نکردند؛ اما با هم‌فکری و تعامل، بسیاری از مشکلات قابل‌حل است و باید در تمام برنامه‌ریزی‌ها بُعد امنیتی در نظر گرفته شود.».مظفری گفت: «اگر مجموعه‌ای پیدا شود و دغدغۀ ما را دراین‌زمینه حل کند، بسیار خوب است؛ چراکه هر چه فرهنگ، دیانت و تمدن مردم ارتقاء پیدا کند، پرونده‌های ما کم خواهد شد.».مظفری با بیان اینکه از کنسرت سالم حمایت می‌کنیم، عنوان کرد: «در بررسی کنسرت‌های برگزارشده یک جلسه کنسرت سالم پیدا نکردیم.».وی عنوان کرد: «در حاشیۀ شهر دغدغه داریم و درخصوص هرگونه خدمات و راهکار برای حل مشکلات این معضل، در خدمت شما هستیم.».وی همچنین خواستار تدوین رویکرد جدی توسط کمیسیون حقوقی شورا دراین‌زمینه شد.همچنین در ادامۀ این جلسه سیدمحسن حسینی‌پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر، محمدحسین ودیعی رئیس کمیسیون ویژۀ ایثارگران، شهناز رمارم عضو هیئت‌رئیسۀ شورای اسلامی شهر، بتول گندمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجۀ شورای شهر مشهد مقدس، به ارائۀ نظرات خود پرداختند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس