اقتصاد ایران

﷯واحدهای تولیدی استاندارد﷯
ایرنا- مصطفی رامندی، مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: «١٣٠ هزار واحد تولیدی در کشور وجود دارد که، از این تعداد، تنها ٢۵هزار مورد، معادل ١٩درصد، زیر پوشش استاندارد است.».

﷯اقتصاد تولید محور باشد﷯
ایسنا- حسین راغفر، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرای تهران، گفت: «اگر اقتصاد تولیدمحور نباشد، سیاست اقتصاد مقاومتی از کاغذ و برنامه‌های نوشته‌شده به مرحلۀ اجرا درنمی‌آید و، در حال حاضر، با محور قرار نگرفتن تولید در اقتصاد کشور، با توجه به ساختار موجود مملکت، اقتصاد مقاومتی نهادینه نخواهد شد.».

﷯بانک‌ها مانع توسعه هستند﷯
سید حسن حسینی شاهرودی، عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بانک‌های کشور بیشتر مانع توسعه هستند تا ابزاری برای رشد و توسعۀ اقتصادی گفت: «در حال حاضر، بیشترین موانع حوزه‌های تولیدی که در کارگروه‌های رفع موانع تولید مطرح می‌شود که سبب شده است حوزه‌های تولیدی زمین‌خورده و تعطیل شوند مربوط به حوزۀ بانکی است.».

﷯شفافیت در بازا ر موبایل﷯
تسنیم- سید محمود سفار، رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، گفت: «اجرای طرح رجیستری می‌تواند در شفافیت بازار موبایل و ارتقای جایگاه خدمات پس‌ازفروش آن مؤثر باشد و مصرف‌کننده نیز با خیال راحت دربارۀ قانونی‌بودن کالا خرید
می‌کند.».

﷯توسعۀ تعاملات گازی﷯
فارس- حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در سفر به عشق‌آباد با مقامات ارشد ترکمنستان دیدار کرد و چگونگی همکاری دو کشور در زمینۀ انرژی را مورد بررسی قرار داد. در این سفر، طرفین، با توجه به امکانات و ظرفیت‌های گستردۀ ایران و ترکمنستان در حوزۀ گاز و همچنین موقعیت جغرافیایی، دو کشور بر لزوم مطالعه و بررسی پروژه‌ها و طرح‌های مشترک در راستای همکاری‌های استراتژیک و بلند‌مدت فی‌مابین تأکید نمودند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس