نسخه پی دی اف
آخرین خبرها

نمایش باران روی صحنه تئاتر ؛ سالن اصلی تئاتر شهر مشهد، نیازمند توجه مسئولان است

غلامرضا زوزنی-همان‌طور که از نامش برمی‌آید، اصلی‌ترین سالنی است که در مشهد، در آن تئاتر اجرا می‌شود. با ۳۰۷ صندلی که دارد در استان خراسان رضوی هم یکه‌تازی می‌کند و گروه نمایشی نیست که دوست نداشته باشد در آن شبی را اجرا برود. شش، هفت سالی است که از عمر این بنا می‌گذرد و اتفاقاتی که به‌تازگی افتاده نشان می‌دهد نگهداری از مهم‌ترین سالن تئاتر مشهد، آن‌طور که باید و شاید نبوده است. این اتفاق‌ها به هنرمندان مشهدی می‌فهماند نه تنها به فکر افزایش تعداد سالن‌های مجهز برای اجرای تئاتر‌هایشان نباشند که دودستی همین سالن‌های موجود را بچسبند تا آب نبرد.

چیز مهمی نیست!
به‌تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن مشخص است بارانی که یکی دو روز پیش در مشهد باریدن گرفت و
در بعضی از مناطق شهر هم باعث آب‌گرفتگی معابر و خیابان‌ها شد، توانسته به سقف سالن اصلی تئاتر شهر نفوذ کند و باعث جمع شدن جزئی! آب در سالن شود. به هر جهت مدیر تئاترشهر مشهد، این اتفاق را بی‌اهمیت دانست و این مسئله را یک اتفاق ساده قلمداد کرد. حسین توکلی در پاسخ به سؤال شهرآرا مبنی بر اینکه، آیا بودجه‌ای برای تعمیر، مرمت و نگهداری سالن‌های تئاتر اختصاص می‌یابد، تنها به گفتن «بله» بسنده کرد و توضیحات بیشتر را به مسئولان بالادستی محول کرد.

باران اول نیست
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی هم در گفت‌وگو با شهرآرا اتفاق پیش‌آمده را ناشی از انسداد مجاری خروج آب از پشت‌بام سالن تئاتر با اجسام خارجی برشمرد و مشکل را ‌رفع‌شدنی دانست. سید جواد اشکذری با بیان اینکه بروز این اتفاق اولین‌بار نیست که رخ می‌دهد افزود: چندین‌بار بارش باران به این منجر شده است که حتی اجرای تئاتر متوقف شود. این موضوع توجه ویژه مسئولان عالی‌رتبه فرهنگی-هنری استان را می‌طلبد تا با اختصاص بودجه، در حفظ و نگهداری این بناها همت گمارند.
همچنین روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در بیانیه‌ای، ضمن تقدیر از توجه همه علاقه‌مندان حوزه نمایش به‌ویژه رسانه‌ها که پیگیر امور سالن تئاترشهر مشهد هستند، اعلام کرد مشکل نشت باران به داخل سالن اصلی تئاتر شهر رفع شده و نمایش‌ها بدون وقفه طبق برنامه‌ اجرا شده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس