نسخه پی دی اف

رئیس اتحادیه رایانه و ماشین‌های اداری مشهد: قیمت رایانه‌ها افزایش نداشته است

جزایری- نوسان نرخ دلار در چند هفته اخیر بازار رایانه و خدمات جانبی آن را تحت تأثیر قرار داده است به طوری که برخی از صاحبان این صنف فروشگاه‌های خود را نیمه‌تعطیل کردند. با وجود این، برخی از فروشگاه‌ها به بهانه گرانی دلار قیمت کالاهای خود را افزایش
داده‌اند.
با این حال، رئیس اتحادیه رایانه و ماشین‌های اداری مشهد گرانی قیمت انواع رایانه به بهانه نوسان نرخ دلار را تکذیب کرد و گفت: بازار کشش افزایش قیمت را ندارد، با وجود نوسان نرخ دلار، واحدهای صنفی رایانه قیمت‌های خود را افزایش نداده‌اند.
محمود بنانژاد افزود: در گذشته وقتی قیمت دلار مقداری نوسان می‌کرد، قیمت رایانه و وسایل جانبی آن هم به علت اتکا به واردات تغییر می‌‌کرد اما در هفته‌های گذشته، با وجود رشد نرخ دلار، قیمت رایانه و وسایل جانبی آن افزایش نیافته است.
رئیس اتحادیه رایانه و ماشین‌های اداری مشهد گفت: با این حال، ممکن است برخی از فروشگاه‌ها که تخفیف‌هایی برای مشتریان در نظرگرفته بودند یا کالاهای خود را با سودی کمتر از حد مجاز ارائه می‌کردند این تخفیف‌ها را حذف کرده باشند.
بنانژاد ادامه داد: با این حال، گرانی دلار سبب تشدید رکود در بازار رایانه مشهد شده به طوری که در هفته‌های اخیر میزان مراجعه برای خرید رایانه بسیار کاهش یافته است.
وی با اشاره به تعیین نرخ چهار هزار و ٢٠٠ تومان برای تأمین کالاهای وارداتی گفت: در صورتی که ارز موردنیاز برای واردات رایانه و انواع وسایل مرتبط با آن تأمین شود، نرخ‌ها نوسان چندانی نخواهد داشت. وی تأکید کرد: در روزهای اخیر، همراه با نوسان ارز، بازرسی از بازار نیز افزایش یافته است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس