نسخه پی دی اف

در سال ۹۶ صورت گرفت ؛ تردد ١١ میلیون مسافر از فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: حدود ۱۱ میلیون مسافر در سال ۹۶ از دومین فرودگاه پرتردد کشور جابه‌جا شدند.
به گزارش شهرآرا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قاسم زاده بیان کرد: ١١ میلیون مسافر از فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا شدند که این رشد روزافزون در میزان اعزام و پذیرش مسافران و افزایش پرواز‌ها مرهون شتاب توسعه زیرساخت‌ها، تخصیص امکانات و خدمات‌رسانی مطلوب به مسافران است.
وی گفت: فرودگاه مشهد در سال ۹۶ با اجرای طرح‌هایی همچون توسعه فضا‌های ترمینالی، افزایش کانتر‌های پروازی، افزایش گیت‌های خروجی و افزایش دستگاه‌های ایست و بازرسی منجر به ارتقای کیفی سطح خدمات‌رسانی و رضایتمندی مسافران و زائران شد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در خصوص طرح‌های در دست اقدام سال ۹۷ اظهار کرد: توسعه ترمینال داخلی، احداث ترمینال خارجی، احداث مسیر جدید ورودی و خروجی به فرودگاه مشهد و محوطه‌سازی مقابل ترمینال داخلی از جمله پروژه‌هایی است که با انجام مطالعات کارشناسی در دستور کار قرار گرفته است.
قاسم زاده ادامه داد: مشهد مقدس به عنوان یکی از قطب‌های اصلی کشور در زمینه‌ سفر‌های زیارتی و گردشگری محسوب می‌شود، از این‌رو دغدغه دست‌اندرکاران حوزه فرودگاه‌ها تلاش برای خدمت‎رسانی مطلوب به زائران و مجاوران در دومین فرودگاه پرتردد کشور است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس