نسخه پی دی اف

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: بدهی ١٠ میلیاردی بیمه‌ها به هلال احمر

متأسفانه همه داروخانه‌های هلال احمر با بیمه‌ها مشکل شدید دارند و تقریبا ١٠ میلیارد تومان از پول ما دست بیمه‌هاست.به گزارش ایسنا، مجتبی احمدی، روز گذشته در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته هلال‌احمر در خصوص بودجه این نهاد اظهار کرد: بودجه سال گذشته هلال احمر در تمام بخش‌ها ۵٨ میلیارد تومان بود که بخشی از این مبلغ بودجه
داروخانه است.
وی با بیان اینکه بدهی بیمه‌ها به هلال احمر به دلیل کاهش نقدینگی به داروخانه‌های آن آسیب می‌زند، افزود: داروخانه‌‌های هلا‌ل احمر داروخانه مرجع برای تمام بیماران خاص است اما با توجه به نامطلوب بودن وضعیت نقدینگی بیمه‌ها، حمایت آن‌ها از هلال احمر هم کاهش یافته است.احمدی با اشاره به اینکه بودجه امسال هلال احمر احتمالا رشد ١۴ تا ١۵ درصدی خواهد داشت، افزود: همچنین منتظر هستیم تخصیص‌های مواد ١٠ و ١٢ که بهترین و مشخص‌ترین کمک دولت به تجهیز جمعیت هلال احمر است، از تهران ابلاغ شود.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی با بیان اینکه شاخص آمادگی خانواده در مقابل حوادث در کشور ٢/٩ از ١٠٠ است، گفت: این شاخص در ژاپن ٨٢ است. برای بهبود این شاخص از دو سال گذشته اجرای طرح خادم توسط هلال احمر آغاز شده است و این‌طرح امسال با رشد ٣۵٠ درصدی در ۶۴ هزار خانوار انجام می‌شود؛ در این طرح داوطلبان به در منازل می‌روند و مخاطرات سازه‌ای و غیرسازه‌ای را با خانواده‌ها در میان می‌گذارند. البته این اقدام فقط یک تلنگر است و اقدامات ایمنی بعدی را خود خانواده‌ها با توجه به آموزش‌های ما باید انجام دهند.
احمدی با تأکید بر اینکه «شاخص آمادگی خانوار در مقابل بلایا متأسفانه جایگاه خوبی در کشور ندارد»، بیان کرد: اگر بعد از پنج سال اجرای طرح خادم بتوانیم شاخص را به ٣٠ برسانیم، خیلی هنر کرده‌ایم. متأسفانه در کشور ما به مدیریت بحران نگاه جامعی وجود ندارد و هر بخش کار خود را می‌کند.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: در هفته هلال احمر که از ١٨ تا ٢۴ اردیبهشت و مصادف با ٨ می، زادروز مبتکر صلیب سرخ و هلال احمر است از خدمات نجات‌گران، داوطلبان، امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر در سال گذشته تقدیر می‌شود و در مراسم امروز نیز از ١٠٠ نفر تقدیر شد.
وی ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه قانون‌گذار وظیفه جمعیت هلال احمر را کمک به امر تاب‌آوری با رویکرد پیشگیری از مخاطرات و سوانح و همچنین افزایش سرمایه اجتماعی تعیین کرده است. چون مدیریت سوانح مبتنی بر جامعه است قرار نیست کسانی خارج از جامعه بیایند و حوادث را مدیریت کنند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس