نسخه پی دی اف

مجیدی در حاشیه اکران «آن‌سوی ابرها» در مشهد: سینمای ایران به مردم ادای دین نکرده است

فهیمه جوان- بعد از همه حواشی که برای جدیدترین ساخته مجید مجیدی رخ داده است، بالاخره این فیلم با دوبله جدیدش به صورت آزمایشی عصر دیروز در مشهد اکران شد. در این اکران که کارگردان هم حضور داشت، جمعی از علاقمندان مشهدی سینما نیز در آن حضور داشتند.

ساخت این فیلم طاقت‌فرسا بود
مجیدی در سخنان خود پیش از اکران در پردیس سینمایی اطلس، علت تأخیر در اکران فیلم را آماده نبودن دوبله آن عنوان کرد.
او همچنین درباره اولین تجربه ساخت فیلم درخارج از کشور گفت: ساخت این فیلم کار طاقت‌فرسایی بود، چون بیشتر عوامل به‌جز چند نقش فرعی، کسانی هستند که برای اولین‌بار جلوی دوربین آمده‌اند. زبان فیلم نیز زبان اصلی کشور هند است که برای ما به عنوان سازنده، کمی چالش برانگیز بود.
وی ادامه داد : «در هند سالانه بیش از سه هزار فیلم ساخته و اکثر آن‌ها در استودیوهای بزرگ تولید می‌شود و حتی فضاهای شهری را نیز داخل همین استودیوها ضبط می‌کنند. اما ما می‌خواستیم در فضای واقعی کار کنیم که خودش چالش بسیار بزرگی بود، زیرا بمبئی شهر بسیار شلوغی است و نیاز بود تهیه کننده تمهیدات زیادی بیندیشد.»
وی گفت: همه عوامل فیلم عوامل هندی بودند و جز چند نفر معدود کسی از ایران تیم را همراهی نمی‌کرد.

سینمای ایران در حق مخاطبش جفا می‌کند
او که برای تبلیغ فیلمش به مشهد سفر کرده بود، بضاعت سینمای ایران را برای ورود به بازارهای جدید جهانی خوب ارزیابی و تأکید کرد این با حمایت مخاطبان سینما میسر
خواهد شد.
کارگردان بچه‌های آسمان با ابراز خشنودی از حمایت مخاطبان در سال‌های پیش از سینما، تصریح کرد: در این سال‌ها مردم از سینمای ایران حمایت و نقششان را به‌خوبی ایفا کرده‌اند، در حالی که متأسفانه سینمای ایران نتوانسته است نقشش را به درستی در برابر مردم فهیم ایران ایفا کند.
وی تأکید کرد: استنباط من این است که سینمای ایران در حق مردم ایران جفا می‌کند. بسیاری از آثاری که ساخته می‌شود در شأن و در سطح بینش و فرهنگ و فکر مردم ایران نیست.
وی با با انتقاد از ساخت فیلم‌هایی با کیفیت پایین در سینما و با ابراز امیدواری از اینکه سینمای ایران به روزهای اوج خودش در دهه هفتاد برگردد، گفت: رسیدن به این جایگاه، تلاش سینماگران را می‌طلبد.
مجیدی که فروش فیلمش در هندوستان چندان با استقبال روبه‌رو نشده بود، در گفت‌وگو با شهرآرا این مسئله را که فیلمش در گیشه بالیوود موفق نبوده است رد کرد و گفت: باید تعاریف استقبال را درست تعریف کنیم، ترجیح می‌دهم در این‌باره در فرصت دیگری صحبت کنم. این فیلم سال گذشته ساخته شد و هم‌زمان با ایران در کشور هند نیز اکران می‌شود و باید منتظر بود. من فیلم را با همان دغدغه‌هایی که داشته و دارم ساختم و موضوع تغییر نکرده فقط لوکیشن تغییر کرده
است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس