نسخه پی دی اف

ـــــــــــــــ سایه روشن ـــــــــــــــ

عبدالرضا رحمانی‌فضلی
وزیر کشور
حادثه ایرانشهر با آن رقمی که اعلام می‌کنند، رخ نداده است. آنچه به ما گزارش رسمی و شکایت نیز شده است، چهارمورد است؛ البته در بازجویی، افراد دستگیر‌شده ادعا کردند که موارد دیگری نیز بوده‌ است، اما هنوز آن موارد اثبات و مشخص نشده است. قوه قضائیه، مسئول این کار است و باید موضوع را به‌صورت دقیق، جدی و سریع پیگیری کنند تا ان‌شاءا... بتوانیم با اقدام سریع بازدارندگی ایجاد کنیم.(تسنیم)

محمدرضا باهنر
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین
اقدامات خوبی در قوه قضائیه صورت گرفته است؛ به‌طور‌مثال معاون اول این قوه، نشست‌های مناسبی برگزار می‌کنند و پاسخ‌گو هستند. شامگاه‌شنبه هم رئیس قوه قضائیه، گفت‌وگوی خوبی در رسانه ملی داشتند و امیدواریم که ایشان یک نشست هم با ارباب جراید داشته باشند. (ایلنا)

محمدرضا تابش
نایب‌رئیس فراکسیون امید
ارسال این پیامک‌ها (پیامک حراست قوه مقننه برای خروج نمایندگان از تلگرام) کار خوبی نیست. نمی‌توان نمایندگانی را که دائم باید در‌جریان تحولات قرار بگیرند، از تلگرام منع و محروم کرد، آن‌هم در زمانی‌که جایگزین مطمئن، مناسب، به‌روز و آنلاینی برای تلگرام به وجود نیامده است. من ازاین‌جهت مخالف خروج از تلگرام هستم، کما‌اینکه نمایندگان بیشتر اطلاعاتشان را از تلگرام می‌گرفتند و با تلگرام اطلاع‌رسانی تسهیل می‌شد. (اعتماد‌آنلاین)

تقی مهری
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی کشور
افرادی حین رانندگی که اقدام به در‌آغوش‌گرفتن حیوانات کنند یا حیوان را در خودرو حمل کنند، اعمال قانون خواهند شد. مصرف مواد مخدر و اقدامات هنجارشکنانه و اقدامات این‌چنینی نیز جزو مواردی است که پلیس با آن به‌شدت برخورد خواهد کرد. (ایسنا)

علیرضا سلیمی
نماینده مجلس
بسیاری از معاونت‌های وزارتخانه‌ها تنها اسم دارند و هیچ‌گونه فعالیتی ندارند و این به‌دلیل عدم تفویض اختیار وزرا به معاونان و عدم تفویض اختیار دولت به استانداران است. اگر دست استانداران در اداره امور استانی باز شود، دیگر نیازی به تفکیک وزارتخانه‌ها نیست. (خانه ملت)

سیده فاطمه ذوالقدر
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی
تعریف «صوت‌ وتصویر فراگیر» در کمیسیون فرهنگی مجلس مشخص شد.نایب رئیس کمیسیون فرهنگی گفت:
ماده ٢ طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما که در خصوص تعریف صوت و تصویر فراگیر بود تصویب شد
* بر این اساس صوت و تصویر فراگیر عبارت است از محتوای صوتی و تصویری که به صورت گسترده و یک سویه و بدون الزام به شناسایی مخاطب از طریق فرستنده‌های امواج رادیویی یا شبکه‎های کابلی ماهواره‌ای و اینترنتی توزیع می‌شود و یا قابلیت توزیع دارد و همچنین محتوای مربوطه زنده بوده و یا دارای جدول پخش زمانی است ( ایرنا)

سعید منتظرالمهدی
‌ سخن‌گوی نیروی انتظامی
افرادی مدعی هستند پلیس (در موضوع تخلیه ملکی در لواسان) اهمال کرده و اقدام به تخلیه ملک مدنظر نکرده است؛ ادعایی که حتی ذره‌ای واقعیت ندارد. هنگامی که رئیس دادگستری تهران تأکید می‌کند درخصوص موضوع فوق هیچ دستور قضایی صادر نشده و پرونده‌ای به دادگستری ارجاع داده نشده است و به تازگی (عصر روز ٢٩ خرداد سال جاری) پرونده‌ای به دادگستری رسیده و برای رسیدگی به آن تعیین وقت شده است، پس چگونه پلیس بایستی اقدام به تخلیه ملک مزبور می‌کرد وقتی هنوز رأیی صادر و حکمی امضا نشده و ابلاغی به نیروی انتظامی صورت نگرفته است. (آنا)
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس