نسخه پی دی اف

شنبه ناامن برای سارقان شب‌رو

﷯محمدحسن سیرجانی| پلیس در پی ایجاد موجی از ناامنی برای سارقان شب‌رو در چند منطقه مشهد، موفق به بیرون کشیدن ٩ متهم سابقه‌دار از مخفیگاه‌هایشان و دستگیری آن‌ها شد.
به گزارش شهرآرا، این عملیات منسجم روز گذشته با هماهنگی سرهنگ آقابیگی، رئیس پلیس مشهد، در دستور کار ۴ سرکلانتری قرار گرفت. این مأموریت عصر دیروز (شنبه) در پی گزارشاتی مبنی بر سرقت از سوی شهروندان در مناطق مختلف مشهد که به سامانه فوریت‌های پلیسی ١١٠اعلام شده بود، آغاز شد. مأموران چند کلانتری نیز با توجه به جغرافیای مناطق ارتکاب جرم اقدامات لازم را در حوزه استحفاظی‌شان برای شناسایی متهمان این پرونده‌ها پیشتر انجام داده بودند.
مرحله اول این طرح ضربتی توسط مأموران کلانتری نجفی به اجرا در آمد. در این مأموریت تیم‌های دایره آگاهی این کلانتری رد یک سارق مسافرنما را که از مسافران اتوبوس‌ها جیب‌بری می‌کرد زده بودند.
مأموران در این عملیات متهم را که مردی ۴١ ساله بود در یکی از اتوبوس‌های شرکت واحد شناسایی و برای دستگیری وی اقدام کردند. متهم غافل از حضور مأموران در این اتوبوس تصمیم داشت تا با استفاده از شگرد ماهرانه‌اش کیف‌دستی یک زن را بدزدد که دستبندهای پلیس او را گرفتار کرد.
متهم اعتیاد شدیدی به مواد‌مخدر داشت و علت سرقت‌هایش را تأمین مواد‌مخدر برای خودش اعلام کرد و پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شد.
شناسایی دزد توسط صاحب‌خانهz
مرحله دوم این طرح گسترده در حوزه کلانتری پنجتن مشهد انجام شد. مأموران تجسس این کلانتری با توجه به گزارشات واصله از سوی اهالی منطقه به ردزنی سارقی پرداخته بودند که خانه چند نفر را خالی کرده بود.
تیم بررسی‌کننده این پرونده در اقدامی اطلاعاتی با استفاده از سرنخ‌های به جامانده از این سارق‌ شب‌رو توانستند او را شناسایی کنند. تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه یکی از شهروندان، این سارق حرفه‌ای را لو داد و مأموران نیز برای دستگیری متهم راهی محل شدند.
متهم در حالی که از دیوار یک خانه بالا رفته بود، توسط صاحب‌خانه شناسایی شد و با شنیدن سر‌و‌صدای صاحب منزل خود را به کوچه انداخت؛ اما با هوشیاری اهالی محل این مجرم سابقه‌دار زمینگیر شد. متهم در چنگ پلیس پرده از ربودن ٢٠ میلیون تومان طلا طی ٢ فقره سرقت برداشت. افزون بر این سارق دستگیرشده در ادامه تحقیقات پلیس به ١٠ فقره سرقت از منازل مسکونی در منطقه پنجتن مشهد اعتراف کرد.
تشویق به سرقتz
در ادامه این عملیات، مأموران کلانتری نجفی توانستند ٢ سارق سابقه‌دار دیگر را نیز زمینگیر و جلب کنند. یکی از متهمان دستگیرشده در منطقه سرافرازان مشهد اقدام به سرقت چندین دستگاه دوچرخه کرده و دیگری نیز درهای آلمینیومی سرویس‌های بهداشتی عمومی را دزدیده بود که هر ٢ پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند.
مأموران در حاشیه این عملیات نیز دست ٣ مالخر را رو، و در اقدامی غافلگیرانه این افراد را دستگیر کردند. طبق تحقیقات انجام شده مالخران در کوچه‌ها پرسه‌زنی و با تشویق سارقان آن‌ها را مجاب به سرقت اموال عمومی شهر و مردم می‌کردند که این افراد پس از معرفی به مرجع قضایی راهی زندان شدند.
مأموران دایره تجسس کلانتری مصلی نیز در مرحله دیگری از این طرح ضربتی یکی از سارقان سابقه‌دار و سریالی لوازم داخل خودروها را در حالی که در یکی از خیابان‌های حوزه استحفاظی خود داخل یک دستگاه پراید نشسته و در انتظار تاریکی هوا و انجام سرقتی دیگر بود دستگیر کردند.
متهم که جوانی ٢۵ساله است از سوی ٢ مالباخته شناسایی و پس از اعتراف به جرمش و تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شد.
پایانی خوش در ساعت آخرz
مرحله آخر این عملیات از سوی مأموران کلانتری سیدی به اجرا در آمد. در این مرحله مأموران پس از تحقیقات میدانی در حوزه استحفاظی خود متهمی که از مدارس منطقه سرقت می‌کرد را شناسایی و دستگیر کنند.
این متهم سابقه‌دار در بازجویی‌های پلیسی ٢ مالخر اموال مسروقه را معرفی کرد که مأموران یکی از آن‌ها را دستگیر کردند.به گفته سرهنگ آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد، در این طرح گسترده ٩ متهم سابقه‌دار که سارق و مالخر اموال مسروقه هستند، دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی
شده‌اند. ﷯

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس